افشای نام و تصویر زندانبانان و شکنجه‌گران زندان بهبهان

گزارش کانون «نه به زندان – نه به اعدام» که یک‌شنبه 26 تیر منتشر شده، به‌دنبال گزارش دو هفته پیش این کانون می‌آید که در آن اسامی 85 نفر از زندانبانان و شکنجه‌گران زندان شیبان اهواز ذکر شد

کانون حقوق‌ بشری «نه به زندان – نه به اعدام» در دومین گزارش افشاگرانه خود برای نخستین بار مشخصات و تصاویر 31 نفر از بازجویان، زندانبانان و مسئولان شکنجه در زندان بهبهان را افشا کرد.

این گزارش که یک‌شنبه 26 تیر منتشر شده، به‌دنبال گزارش دو هفته پیش این کانون می‌آید که در آن اسامی 85 نفر از زندانبانان و شکنجه‌گران زندان شیبان اهواز ذکر شد.

این نهاد حقوق بشری خاطرنشان کرد که به این سری از افشاگری‌ها در معرفی روسای زندانها، شکنجه‌گران و بازجویان زندان‌ها در شهرهای مختلف ادامه خواهد داد و همچنین از کسانی که اطلاعاتی درباره سایر زندانها دارند، خواسته است اطلاعات خود را در اختیار این کانون قرار دهند.

در گزارش کانون مذکور به رواج شلاق و شکنجه در زندان بهبهان اشاره شده و آمده که از زندانیان پس از شکنجه و بازجویی، در زمان بازگرداندن به سلول امضا گرفته می‌شود که آنان شکنجه نشده‌ و حق هیچ‌گونه شکایت یا رجوع به پزشکی قانونی را ندارند.

این گزارش از حجم بسیار بالای دستگیری‌ها در میان مردم معترض بهبهان خبر داده و اضافه می‌کند که بسیاری از بازداشت‌شدگان اعتراضات دی‌ماه 96 و آبان 98 به زندان بهبهان منتقل شده‌اند. تعدادی از زندانیان سیاسی این زندان نیز از جمله مجید خادمی، مهران قره‌باغی، مسعود صدیق‌نیا، اسماعیل نمازی یا با قرار وثیقه آزاد شده یا به دیگر زندانها منتقل شده‌اند.

کانون حقوق‌ بشری «نه به زندان – نه به اعدام» در ادامه به وضع فاجعه‌بار بهداشت زندان بهبهان و عدم امکانات بهداری این زندان برای رسیدگی اشاره می‌کند.

 داروخانه زندان خالی از دارو است و تنها زندانیان در شرف مرگ یا بیمارانی که رضایت «داود بیاتی اشکفتکی» مدیر زندان را تامین کنند، امکان دسترسی به دارو و انتقال به بیمارستان را پیدا می‌کنند.

به گزارش کانون، مسئولان زندان، بندها را با زندانیان دست نشانده و فرمانبر رئیس زندان، کنترل و اداره می‌کنند.

 «این زندانیان که از شرورترین زندانیان در میان متهمان جرائم خطرناک و مواد مخدر هستند، برای رئیس زندان جاسوسی کرده و خبر می‌برند. آنها به ازاء فراهم بودن شرایط خرید و فروش مواد مخدر و تشکیل باندهای مواد مخدر، نظم زندان را به نفع رئیس زندان برقرار می‌کنند.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: