« اقتصادی» شکست‌خوردهٔ و «فساد» سازمان‌یافته در رژیم «فقها»

رئیس اتاق بازرگانی: “فساد” سازمان‌یافته شده است/ با وصله و پینه اقتصاد درست نمی‌شود.
در بیانات سران رژیم «ولایت فقیه» که خودشان مسبب اصلی همه بدبختی های امروز کشور ما هستند؛ گواه روشنی است بر ناتوانی« حکومت اسلامی » در امور اداره کشور، رئیس اتاق بازرگانی ایران بعد از ۴۰ سال غارت و چپاول حاکمان بر میهن، چشم‌انداز و نقشهٔ راه آن افق روشنی را فراروی ما قرار نمی دهد. او در بخشی از این گفت‌وگو می‌گوید:« با کمال تأسف امروز فساد سازمان یافته شده است.» در رژیمی که رئیس‌جمهور سابقش به میلیاردها دلار حیف‌ومیل اموال عمومی متهم می‌شود. بردار رئیس‌جمهور فعلی‌اش به‌جرم فساد اقتصادی دستگیر و به قید وثیقه آزاد می‌شود. پس می توان به طور قطعی ، روشن و شفاف اعلام کرد که رژیم فاسد با کارگزاران انگلی‌اش توان حل این معضلات را ندارند. میهن ما امروز به دولتی برخاسته از ارادهٔ مردم بیش از هر زمان دیگر نیازمند است…

رئیس اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد که قبح فساد در حال از بین رفتن است و با کمال تأسف امروز فساد سازمان یافته شده است.
به گزارش ایسنا، غلامحسین شافعی امروز (یکشنبه) در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: صدمه فعالان اقتصادی از فساد بالا است و اتاق متولی از بین بردن فساد نیست اما می تواند راهکار دهد.
وی افزود: کاری که کمیته ماده ١٢ می کند مبارزه با فساد است ولی فساد سازمان یافته شده و قبح آن در حال از بین رفتن است که این کار را سخت می کند.
رییس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: اتاق بازرگانی روی موضوع فساد و مبارزه با آن، حساس است ولی ممکن است نتیجه کار را به بهترین شکل مشاهده نکنیم. در شرایط کنونی چنین به نظر می رسد که اقتصاد ایران را می توان به غریقی تشبیه کرد که تلاش دارد خود را روی آب نگاه دارد، پس باید با اقتصاد مقاومتی، شرایطی فراهم کرد تا آن را نجات داد.
وی اظهار کرد: بخش خصوصی اکنون قادر به دفاع از خود نیست مگر اینکه بخش عمومی، بخش خصوصی را رقیب خود نداند اگرچه اکنون همچنان در اقتصاد ایران به بخش خصوصی به عنوان یک اصل نگریسته نمی شود و بخشی که مناسبات دولتی دارد و امتیازگیری می کند، بخش خصوصی را ضایعه ناهنجار می داند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.