اقدام اعتراضی #سهیلا_حجاب و #صبا_کردافشاری در زندان قرچک ورامین

، روز دوشنبه ۱۴تیرماه ۱۴۰۰، سهیلا حجاب، فعال سیاسی، و صبا کردافشاری، فعال مدنی، محبوس در زندان قرچک ورامین، در اعتراض به محرومیت‌های خود در راهروی این زندان دست به تحصن زدند.

سهیلا حجاب از داشتن کارت تلفن و حق تماس و صبا کردافشاری از داشتن حق تماس و نیز ملاقات بین زندان با مادر خود، راحله احمدی، که دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند، محروم هستند.

پیش از این صبا کردافشاری و مادرش، راحله احمدی، که علیرغم وجود قانون حق ملاقات بین زندان، از تماس تلفنی و برقراری ملاقات حضوری محروم هستند، اعلام کرده بودند که در اعتراض به این محرومیت‌ها، تا زمان برقراری اجازه تماس و دیدارشان، از رفتن به سالن ملاقات خودداری خواهند کرد.

اقدام اعتراضی #سهیلا_حجاب و #صبا_کردافشاری در زندان قرچک ورامین

صبا کردافشاری فعال سیاسی و از مخالفان حجاب اجباری در حالی که بهمن‌ماه ۹۷ پس از محکومیت پیشین خود از بند زنان زندان اوین آزاد شد، در تاریخ ۱۱ خرداد ۹۸ مجددا توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او نهایتا در شهریورماه ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “اشاعه فساد و فحشا از طریق کشف حجاب و پیاده روی بدون حجاب” به ۱۵ سال حبس تعزیری، از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری ” و از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و در مجموع  به ۲۴ سال حبس تعزیری همراه با محرومیت های اجتماعی دیگر محکوم شد. در خصوص صبا کردافشاری نهایتا با اعمال قانون کاهش مجازات و ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۷ سال و ۶ ماه زندان قابل اجرا خواهد بود.
این فعال سیاسی در تاریخ ۱۸ اردیبهشت‌ماه امسال در اعتراض به افزایش فشار‌ها بر خانواده خود و دیگر زندانیان سیاسی و با خواسته آزادی مادرش، راحله احمدی اعتصاب غذا کرد و در تاریخ ۲۷ اردیبهشت‌ماه به اعتصاب غذای خود پایان داد.
سهیلا حجاب خردادماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۴ اسفندماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد. شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه

او را از بابت اتهاماتی ازجمله “تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی، تشویش اذعان عمومی به قصد آشوب و تشکیل گروه غیرقانونی” مجموعا به ۱۸ سال حبس محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری برای وی قابل اجرا است. سهیلا حجاب، روز شنبه ۳ خردادماه ۱۳۹۹، پس از مراجعه به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر و اعلام اینکه حکم او عینا تایید شده، توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان قرچک ورامین منتقل شد.
آذرماه سال گذشته جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سهیلا حجاب از بابت پرونده جدیدی که در ایام حبس علیه وی گشوده شده، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. اتهامات وی تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی عنوان شده است. صحبت‌های وی در تماس‌های تلفنی با خارج از زندان و انتشار آن در فضای مجازی از مصادیق این اتهامات عنوان شده بود.
#زندانی_سیاسی_آزاد_باید_گردد
#نه_به_زندان
#آبان_ادامه_دارد
#رای_ما_سرنگونی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: