اقدام مامورین امنیتی در تهدید اقوام جعفر عظیم زاده را قویا محکوم میکنیم

گزارش

 

بعد از ظهر امروز دوم آبانماه دو مامور امنیتی لباس شخصی شهرستان شوط( منطقه آزاد ماکو) با مراجعه به درب منزل خانواده همسر جعفر عظیم زاده به آنان اعلام کردند چنانچه در صورت آمدن عظیم زاده به منزل ایشان به آنها اطلاع رسانی نکنند برایشان مشکل درست خواهند کرد.

این سومین مراجعه این ماموران به درب منزل خانواده همسر جعفر عظیم زاده در طول هفت ماه گذشته است.

اقدام به تهدید خانواده همسر جعفر عظیم زاده در حالیست که این فعال کارگری ساکن تهران است و از اسفند ماه سال ۹۵ به این طرف؛ هیچیک از نهادهای قانونی منجمله دادستانی تهران چه از طریق تماس تلفنی و چه بصورت ابلاغیه کتبی اقدام به احضار ایشان نکرده اند.

جعفر عظیم زاده دبیر هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران که بدلیل فعالیتهای صنفی مجموعا به ۱۷ سال زندان محکوم شده بود بدنبال تبرئه از حکم ۱۱ سال زندان در دادگاه تجدید نظر اراک، در حال حاضر با حکم شش سال زندان مواجه است.

عظیم زاده در آبانماه سال ۱۳۹۴ با اجرای این حکم به زندان رفت اما پس از تحمل نزدیک به هشت ماه حبس، همراه با معلم زندانی اسماعیل عبدی در اعتراض به امنیتی کردن فعالیتهای صنفی دست به اعتصاب غذا زد و پس از ۶۳ روز اعتصاب غذا با حمایتهای گسترده داخلی و بین المللی و وعده اعاده دادرسی پرونده اش آزاد شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با محکوم کردن تهدید اقوام جعفر عظیم زاده به ایجاد مشکل، مراجعه مامورین امنیتی به منزل خانواده همسر او را در راستای دور جدید اعمال فشار به فعالین صنفی و مدنی ارزیابی میکند و بدینوسیله با تاکید به حق کارگران و معلمان و دیگر اقشار مردم ایران برای دفاع از حقوق انسانی شان، خواهان پایان دادن به امنیتی کردن فعالیتهای صنفی و سیاسی، منع تعقیب قضایی فعالین جنبشهای عدالت طلبانه و آزادیخواهانه و آزادی فوری و بی قید و شرط همه زندانیان عقیدتی و صنفی و سیاسی از زندانهای کشور است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – دوم آبانماه ۱۳۹۷

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
نان در شهرهای آذربایجان غربی و شرقی بویژه شهرهای تبریز و ارومیه کمیاب شد.

نان در شهرهای آذربایجان غربی و شرقی بویژه شهرهای تبریز و ارومیه کمیاب شد. ◾️ سه شنبه ۱۵ مهرماه ، نانوایی‌ها نان را با قیمت بالا به مصرف کننده عرضه می کنند. صف های طولانی برای خرید نان شکل گرفته و ساعت کار نانوایی‌ها محدو شده است. مردم از قحطی …

گزارش
ارومیه؛ صدور حکم قطع چهار انگشت دست راست برای یک مرد زندانی

  🔸بنا به اطلاع شبکه حقوق بشر کردستان، یک مرد زندانی به نام آرش علی‌اکبری از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک دادگاه ارومیه به اتهام «سرقت» به قطع چهار انگشت دست راست محکوم شده است. 🔸طبق دادنامه‌ای که به روئیت شبکه حقوق بشر کردستان رسیده است آرش علی‌اکبری فرزند …

گزارش
جانباختن یک کولبر با شلیک مستقیم نیروهای هنگ مرزی بانه

  ◾️ شنبه ۱۲ مهرماه ، مطابق خبری که به کولبر نیوز رسیده است، نیروهای هنگ مرزی رژیم در بانه بسوی دسته ای از کولبران تیراندازی کردند. براثر این حمله کولبری با هویت « هیوا زارعی» اهل سردشت جان باخت. باوجود اعتراضات گسترده اما قتل و کشتار کولبران توسط نیروهای …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: