شکسته کارگر اراک

التیماتوم گام بعدی ماست که تاریخ به ناچار پیش پای ما گذاشته است.

با درود بردلاوري و همبستگي همه عزيزاني كه با شهابي و سنديكاي كارگران شركت واحد اعلام همكاري و همراهي كرده اند. با ستايش از راهكارهايي كه تا كنون سنديكاليست ها با مشاوره برگزيده و با كمك هم انديشان و كنشگران اجرايي كرده اند. با احساس افتخار از اينكه همكاران شركت واحدي ام دوباره به صف اول مبارزات سازمان يافته مزد بگيران ايران بازگشته اند.
با توجه به رشد همه جانبه مقاومت بي نظيري كه رضا شهابي ، سعيد شيرزاد، سهيل عربي، آفرين چيت ساز و ديگر زندانيان سياسي اعتصاب غذایی مي كنند، مي توان هشدار داد كه ، اگر بيش از اين اعتصاب ياران ما در زندان ها طول بكشد ، همانطور كه سلامتي اشان به خطر افتاده است، جانشان هم به خطر مي افتد. در اين پيكار از سويي اعتصابيون با دست خالي و با ارزاني كردن جان خويش ايستاده اندو از سويي ديگر حكومتيان با تمام قدرت و دلار هاي دزديده شده و آموزش هايي كه نهاد هاي اطلاعاتي و ضد بشرش ديده اند. تحليل حكومتيان به نظر مي رسد چنين باشد، بگذار تا اينها جانشان را از دست دهند، نا اميدي در بين پيكار گران بيشتر خواهد شد. حكومتيان مي خواهند نشان دهند رشادت رضا شهابي و ديگر اعتصابيون بيفايده است. در اين بين تنها حضور همگاني و عملگرايانه ما در يك همكاري اجرايي مي تواند، بازي را به سود رضا شهابي و همه كارگران و مزد بگيران وكنشگران برهم زند. آيا ما مي خواهيم بايستيم تا رضا و سعيد و بقيه دلاوران طبقه كارگر جانشان را از دست بدهند؟ يا حاضريم با يك التيماتوم سراسري از سوي سنديكاي كارگران شركت واحد و با همراهي و حمايت ديگر نهاد هاي مدني وسياسي مستقل زير فشار حكومت برگ اين مقاومت را به سود نجات جان و مقاومت پرداخته شده شهابي وساير زندانيان اعتصابي برگردانيم. به نظر مي رسد ، بعد از طي مسيري كه پيموده ايم، نامه نگاري ، تومار نويسي، حضور اعتراضي، هماهنگي با خانواده ، اطلاع رساني وسيع و چراغ روشني ها وكم كردن سرعت اتوبوس ها به تصميم مهم و با شكوه اعلام التيماتوم اعتصاب و اعتراض سراسري رسيده ايم، كه در تمام خطوط اتوبوس ها را در مسير هاي ويژه و چهار راه ها متوقف كنيم. اگردر سراسر كشوروجهان اين حركت التيماتوم دادن مورد حمايت ديگر نهاد ها و سنديكاهاي كارگري واحزاب سياسي سراسري قرار گيرد، وضعيت رواني اين نبرد به سود ما سنديكاليستها و دموكراسي و ازادي خواهان بر مي گردد. این حكومت است كه بايد يا ازادي زندانيان ما را بپذيرد ، يا آماده پيكاري به قدرت و ايمان كارگران آذر آب و هپكوي اراك در سراسر كشور باشد. حکومت ان حمله را به کارگران اذر آب وهپکو اورده تا بقیه دادخواهان را بترساند. اما فرمان دست ما كارگران است، نگذاريم مقاومت شهابي ها هدر رود . دست از ترديد برداريم. حق با ماست ما دادخواهيم و انهابيدادگر، ما ملیونها مزدبگیر هستیم که درد مشترک داریم. پيروزي مقاومت شهابي و شيرزاد و بقيه، به ميزان كيفيت ايستادگي ما بستگي دارد. به همين دليل براي پيروزي مقاومت شهابي به عنوان يك سنديكاليست پيشنهاد مي دهم كه التيماتوم اعتصا ب سراسري و بستن چهار راه ها را هرچه زود تر در دستور كار قرار دهيم . بگذاريم كه اين بار داد خواهي كارگران با داشتن پشتوانه تشكيلاتي و تبليغاتي پيروز شود، ورضا شهابي ها به دليل كمبود نيروي عملي پشتيباني مجبور به تسليم و يا انتخاب مرگ نشوند. حتا کارگران آذر اب وهپکو اراک ،برای تجدید روحیه به این التیماتوم ما احتیاج دارند.
فرمان، خيابانها،چهار راه ها ، اینترنت و رسانه ها و همبستگي همه دادخواهان در دست ماست ! جهانی از ما حمایت می کند اگر که اقدام کنیم. مبارزه ما به شرایط تعیین کننده خود نزدیک می شود. میدان را خودمان انتخاب کنیم. همیشه تجربه پیروزی 13 خرداد 1384 روز برگزاری مجمع عمومی سندیکا وچگونگی پیروز شدن خود را به یاد اوریم.
منصور اسانلو
سنديكاليست

attach 📎

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: