التیماتوم نا پیدای سندیکا برای ازادی شهابی

به ياد اولين چراغ روشني اعتراضي سنديكاليست هاي شركت واحد ١٢ سال پيش روز 16 /6/1384
سنديكاي كارگران شركت واحد طي ماه هاي گذشته نبرد دشواري را پيش برده است. از حضور نماينده گان سنديكاي ما در كنفرانس هاي كارگري در اروپا و تركيه تا حضور در كنار اعضاي تعاوني هاي مسكن براي گرفتن خانه هايشان.، ازدفاع جانانه و به موقع از ديگر فعالان سنديكايي در زندان مثل اسماعيل عبدي تا چرخاندن سايت و تلگرام سنديكا، حفظ ارتباط با ساير پيشروان تشكل گرايي و گسترش ارتباط جهاني سنديكا، استفاده از امكانات رسانه اي اينترنتي و ماهواره اي ، تا ايجاد ارتباط متقابل با دانشجويان و زنان مبارز. ايجاد مركزي براي همسويي همه مبارزان راستين كارگري و دموكراسي خواه. هم اينك مهمترين اطلاعيه سنديكا بعد از امتحان روش هاي مختلف براي آزادي رضا شهابي از زندان ، منتشر شده است. اينكه همكاران سنديكايي با كدام روش ادامه پيكار موافقند و مسووليت اجراي آن را مي پذيرند. شركت در اين پيكار گامي بزرگ در راه آزادي رضا شهابي و ديگر زندانيان سياسي خواهد بود.
به نظر مي رسد راه خردمندانه اي پيش پاي همه ماست. تصورميكنم ، علاوه بًر كارگران شركت واحد همه ما آزاديخواهان مي توانيم در اين همه پرسي شركت كنيم و نظر خودمان را بدهيم و مسووليتي كه با اعلام نظر خود ميپذيريم را به سنديكا اعلام كنيم. آزادي رضا شهابي با اين روش التيماتوم دادن مي تواند سرآغاز آزادي همه زندانيان سياسي و صنفي باشد
. در گروه هايي كه هستيم اين همه پرسي سنديكا را به مشورت بگذاريم. و اقدام مشترك خود را با اين همه پرسي اعلام كنيم.
با راننده گان و كارگران شركت وأحددر اتوبوس ها ، پايانه ها ، مناطق ، مناز لشان و هر جا كه ميسر است تماس بگيريم و از انها بخواهيم در اين همه پرسي سنديكا شركت كنند. به ترتيب انتخابشانررا براي روش موثر اعتراض در حمايت از شهابي اعلام كرده و اينكه خودشان چه مسووليتي مي پذيرند را بنويسند، يا قول دهند، خود ما هم هر كار عملي كه در اين پيكار انجام خواهيم داد را اعلام كنيم. و مسووليت پذيري دو طرفه را تمرين كنيم.اين گام عملي مشورت تصميم و اقدام مي تواند راهگشاي حركت هاي ازادي خواهانه و عدالت جويانه بعدي همه ما باشد. راهي به حركت سازمان يافته وبرنامه ريزي شده.
با مهر و احترام
منصور اسانلو ١٦ شهريور ١٣٩٦

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.