الهام افکاری:«تهدید کنید، تخریب کنید، بازداشت کنید. با یاد و نام نوید در دل‌ها چه می‌کنید؟»

الهام افکاری در شرح عکسی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد نوشته است: «اینجا میدان جنگ نیست، اینجا مزار نویدمان است که ریختند و بردند و ویران کردند.»
«تهديد كنيد، تخريب كنيد، بازداشت كنيد، با ياد و نام نويد در دل‌ها چه می کنید ؟؟؟

 

مهدی خزعلی: همین که امروز برای نوید افکاری سنگ قبری زیبا می‌گذارند یعنی ما پیشرفت کردیم.

⭕️ “تخریب سنگ قبر” نوید افکاری بعد از بازداشت موقت پدر و برادرش

ادعای وقيحانه فرماندار سپیدان درباره تخریب مزار نوید افکاری: مقبره خارج از عرف ساخته شده بود

جواد جوادی فرماندار سپیدان دلیل تخریب مزار نوید افکاری را ساخت «یک دیوار خارج از عرف و ضوابط ساخت و ساز» در کنار آن ذکر کرد.

جوادی گفت که ارتفاع دیوار ساخته شده در کنار قبر نوید افکاری ۱۶۰ سانتیمتر در ۴۰ سانتی متر بوده است.

او مدعی شد که این مقبره «بدون رعایت استانداردهای فنی مهندسی و بدون اخذ مجوز از مراجع کارشناسی فنی» در حال ساخته شدن بوده است.

فرماندار سپیدان در عین حال اعلام نکرد که اندازه استاندارد برای ساخت مقبره چه میزان است. او همچنین اشاره ای به بازداشت پدر و برادر نوید افکاری نکرد.

روز پنج شنبه ۲۷ آذر ماه، حسین افکاری و حمید افکاری، پدر و برادر نوید افکاری، درحالی که بر مزار او در آرامستان روستای سنگر از توابع بخش همایجان شهرستان سپیدان حاضر شده بودند، از سوی نیروهای امنیتی برای ساعاتی بازداشت شدند.

بنابرگزارش ها پدر و برادر نوید افکاری قصد داشتند مزار او را برای نصب سنگ قبر آماده کنند که نیروهای امنیتی آنها را بازداشت کردند.

ساعاتی پس از آن الهام افکاری خواهر نوید افکاری با انتشار عکسی از مزار تخریب شده نوید افکاری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «تهديد كنيد، تخريب كنيد، بازداشت كنيد، با ياد و نام نويد در دل ها چه می‌کنید.»

نوید افکاری، از بازداشت شدگان اعتراض های مرداد ۹۷ ،در بیست و دوم شهریور ماه و با وجود اعتراضات گسترده به صدور حکم اعدام او، از سوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی اعدام شد.

دو برادر نوید، حبیب و وحید افکاری نیز که از نیمه شهریور ماه همزمان با او به انفرادی منتقل شده بودند تاکنون بیش از ۱۰۶ روز است که در سلول انفرادی نگهداری می شوند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: