امروز شاهد نتایج فاجعه‌بار آنچه “بهار عربی” می‌خوانند، هستیم

f1.jpg

به نقل از سایت النشره، بثینه شعبان، مشاور سیاسی و مطبوعاتی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در سخنرانی خود در افتتاحیه نشستی تحت عنوان “واقعیت عرب ۱۰۰ سال پس از بیانیه بالفور” در دمشق اعلام کرد، پروژه اول ما ثبت تاریخی آنچه است که بر سوریه طی هفت سال گذشته اتفاق افتاده، آن هم به دور از تحریف غرب.

این نشست امروز در سوریه به همت موسسه “وثیقه وطن” برگزار شد. موسسه “وثیقه وطن”در ژوئن ۲۰۱۶ افتتاح شد و به “تاریخ شفاهی” با هدف حفظ خاطرات ملی سوریه می‌پردازد. شعبان افزود: ما به اجرای طرح‌ها برای مقابله با چالش‌هایی که علیه‌مان ترتیب داده می‌شود، توجه داریم. من از تجار عرب می‌خواهم به حمایت از مراکز تحقیقاتی مقاومت بپردازند.

وی در ادامه گفت: کشورها، مهم‌ترین مساله هستند و امروز شاهد نتایج فاجعه‌بار آنچه به صورت جعلی در برخی کشورها “بهار عربی” نامیدند، هستیم. این نشست میزبان متفکران و پژوشگران عربی و سوریه جهت بررسی چالش‌های کنونی کشور عربی، راهکارها و رویکردها برای آینده آن با سندی کاری که شامل استرتژی‌ها و راهکارهایی برای ساخت آینده‌ای بهتر برای کشور عربی است، می‌شود.

مشاور سیاسی بشار اسد اعلام کرد که رایزنی ما در اینجا واقع‌بینانه، صریح، هدفمند برای ایجاد شرایطی بهتر برای نسل آینده است.

 

بثینه شعبان تاکید کرد که هدف از آن دستیابی به دیدگاه‌های استراتژیک عربی برای اجتناب از مشکلات بیشتر برای جهان عرب است

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.