امروز یکشنبه ۲۲ خرداد، خانواده ‎وحید باقری، زندانی سیاسی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ در مقابل مجلس، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای نقده، بندرعباس، زنجان، شوش، سنندج، تبریز، شوشتر، رشت، همدان، کرج، اردبیل، اراک، کرمانشاه، اصفهان، ساری، بروجرد و اهواز در مقابل اداره کل تأمین اجتماعی استان خود، گروهی از رانندگان بازنشسته خطوط بی آرتی در مقابل سامانه ۳ اتوبوسرانی شرکت واحد تهران، تعدادی از مغازه داران تهران در محدوده امین حضور و چهارراه جمهوری، جمعی از شهروندان ساکن تهران در مقابل اداره برق تهرانپارس و تنی چند از کارگران کارخانه داروگر تهران برای دومین روز متوالی در محوطه این کارخانه با برگزاری تجمعاتی اعتراضی، خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

، امروز یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱، خانواده ‎وحید باقری، زندانی سیاسی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، در مقابل مجلس دست به تجمع زدند.

تجمع این شهروندان در اعتراض به بی توجهی مسولین به وضعیت وحید باقری صورت گرفته است.

رسول باقری پیشتر در مصاحبه ای با امتداد در خصوص وضعیت برادرش و آغاز اعتصاب غذای وحید باقری خبر داده بود. وحید باقری در تاریخ ۲۰ اردیبهشت، در اعتراض به عدم موافقت مسئولان با آزادی مشروط او علیرغم گذشت حدود یک سال از تایید درخواست توسط رئیس قوه قضاییه، در زندان تهران بزرگ دست به اعتصاب غذا زد. هرانا اخیرا در گزارشی از وضعیت نامناسب جسمی و افت شدید فشار و قند خون ناشی از اعتصاب غذای این زندان خبر داد.

 

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای نقده، بندرعباس، زنجان، شوش، سنندج، تبریز، شوشتر، رشت، همدان، کرج، اردبیل، اراک، کرمانشاه، اصفهان، ساری، بروجرد و اهواز در مقابل اداره کل تأمین اجتماعی استان خود دست به تجمع زدند.

تجمع بازنشستگان در اعتراض به اجرایی نشدن مصوبه‌ مزدی شورای عالی کار و تصمیم دولت مبنی بر افزایش ده درصدی مستمری سایر سطوح صورت گرفته است.

پیش از این روال هر ساله افزایش مستمری بازنشستگان کارگری بر این اساس بود که پس از تعیین دستمزد در شورای عالی کار، عین این مصوبه از سوی هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی به دولت پیشنهاد می‌شد و دولت با تایید آن، افزایش مستمری بازنشستگان را برای اجرا به تامین اجتماعی ابلاغ می‌کرد. اما روز یکشنبه ۱۵خرداد امسال، هیئت دولت بی‌توجه به مصوبه هیات مدیره تامین اجتماعی و با وجود مصوبه افزایش ۳۸ درصدی، حقوق بازنشستگان را به میزان ناچیز ۱۰ درصد افزایش داد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: