«امیرحسین میراسماعیلی»، خبرنگار روزنامه «جهان صنعت» به ١٠ سال زندان، دو سال ممنوعیت خروج از کشور، دو سال محرومیت از فعالیت در رسانه‌ها و فضای مجازی و نیز جزای نقدی محکوم شده است.

 

سازمان گزارشگران بدون روز دوشنبه در اطلاعیه ایی خواستار آزادی فوری امیرحسین میراسماعیلی، روزنامه‌نگار روزنامه جهان صنعت، شد.

به گفته گزارشگران بدون مرزاین روزنامه نگار احتمالا «در پی انتشار توییتی در باره همیاری کمیته «امداد امام خمینی» به مردم غزه در ماه رمضان بازداشت شده است.»

طبق این گزارش، امیر حسین میراسماعیلی در توییتی نوشته بود که این «نهاد از پول مردم ایران به ساکنان غزه کمک می کند»

رسانه های دولتی ایران اخیرا فیلمی از کمک‌های جمهوری اسلامی به غزه منتشر کرده‌اند که نشان می داد،نهادهای فلسطینی، روزانه میان هزاران فلسطینی غزه خوراک رایگان تهیه شده با پول این کمیته را توزیع می‌کنند.

امیرحسین اسماعیلی، 21 تیرماه برای اولین باربازداشت شد و یک ماه بعد برای بار دوم به اتهام توهین به امام هشتم شیعیان به زندان وکیل مدافع امیر حسین اسماعیلی: دادگاه صالح به رسیدگی پرونده موکلم نبود
«امیرحسین میراسماعیلی»، خبرنگار روزنامه «جهان صنعت» به ١٠ سال زندان، دو سال ممنوعیت خروج از کشور، دو سال محرومیت از فعالیت در رسانه‌ها و فضای مجازی و نیز جزای نقدی محکوم شده است.
مصداق اتهامات این روزنامه‌نگار، فعالیت‌های او در شبکه اجتماعی توییتر بوده است.
«حسین احمدی نیاز»، وکیل مدافع این روزنامه‌نگار به «ایران‎وایر» می‌گوید: «تعدادی از توییت‌های او را جمع‌آوری کرده و پس از بررسی آن‌ها و با استناد به این توییت ها، بیش از ١٠ سال محکومیت برایش در نظر گرفته اند. قاضی بااستناد به ماده ١٣٤ “قانون مجازات اسلامی”، اشد مجازات را برای آقای اسماعیلی صادر کرده است.»
ماده ١٣٤ قانون مجازات اسلامی که سال ١٣٩٢ تصویب شدهاست، می‌گوید: «در جرایم موجب تعزیر، هرگاه جرایم ارتکابی بیش از سه جرم نباشد، دادگاه برای هر یک از آن جرایم حداکثر مجازات مقرر را حکم می کند و هرگاه جرایم ارتکابی بیش از سه جرم باشد، مجازات هر یک را بیش از حداکثر مجازات مقرر قانونی، مشروط به این که از حداکثر به اضافه نصف آن تجاوز نکند، تعیین می کند. در هر یک از موارد فوق، فقط مجازات اشد قابل اجرا است.»رفت.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: