امیر علی مرادی جهت تحمل حبس ، بازداشت و به زندان منتقل شد

روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ماه فعال مدنی امیرعلی مرادی بازداشت شد
امیرعلی مرادی بعد از گرفتن حکم سه سال زندان بخاطر فعالیت های حقوق بشری با قید وثیقه سنگین آزاد شده بود تا اینکه روز گذشته پس از تهدید های مکرر به ضبط وثیقه دستگیر شد.
خبر ها حاکی از آن است که امیر علی مرادی به زندان فشافویه منتقل شده است.
این فعال مدنی پیشتر در تاریخ ۱۵ مهرماه ۹۶ بازداشت و پس از ۱۹ روز با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود.

(محمد هادی عرفانیان کاسب) وکیل آقای مرادی  گفته است: “به آقای مرادی دادنامه حکم قطعی ابلاغ نشده بود و وی پس از دریافت احضاریه جهت اجرای حکم، از قطعی شدن محکومیت ۳ ساله خود مطلع شده بود. متاسفانه در اقدامی غیر قانونی، دادگاه تجدید نظر استان البرز با استناد به تبصره ماده ۴۸ قانون آئین دادرسی کیفری، رسیدگی به اعتراض بنده به حکم موکلم را نپذیرفته و حکم توسط دادگاه انقلاب تائید شده بود”.
وی همچنین در پایان افزوده است:“طبق این تبصره ماده، متهم صرفا در مراحل مقدماتی دادرسی حق انتخاب وکیل خارج از لیست مورد تائید قوه قضاییه را ندارد و وکالت من در این مرحله تایید شده و ثبت شده بود”.

آقای مرادی پیشتر در پانزدهم مهرماه ۹۶ بازداشت و پس از تحمل ۱۹ روز بازداشت با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود.

وی سپس در خردادماه سال ۹۷ پس ملاقات با خانواده زندانی سیاسی اعدام شده رامین حسین پناهی بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شده بود.

آقای مرادی پیشتر و در دادگاه بدوی از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۲ سال حبس و از بابت «توهین به رهبری» به یک سال حبس محکوم شده و در تاریخ ۴ دی‌ماه ۹۷، بدون ابلاغ دادنامه قطعی از طریق احضاریه ای از وی خواسته شده بود جهت اجرای حکم به زندان مراجعه کند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: