کارگران شهرداری ایرانشهر به‌ عدم دریافت ۱۳ سال عیدی خود انتقاد کردند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، کارگران شهرداری ایرانشهر خواستار دریافت عیدی همانند سایر کارگران قبل از پایان سال شدند.

شماری از کارگران شاغل در شهرداری ایرانشهر که در بخش خدمات و فضای سبز کار می‌کنند در گفتگو با ایلنا گفتند: “۵ ماه حقوق و ۱۳ سال عیدی از شهرداری طلبکاریم که فقط شهرداری در روز‌های گذشته یک ماه از معوقات مزدی ۵ ماهه، حدودا ۶۵۰ کارگر را پرداخت کرد و هیچ خبری از پرداخت ۴ ماه حقوق سال جاری و عیدی و پاداش، علیرغم اینکه کمتر از ۵ روز تا پایان سال زمان داریم؛ نیست!”

این کارگران با بیان اینکه ۱۳ سال است، شهرداری ایرانشهر به ما کارگران عیدی نمی‌دهد، افزوند: “طبق قانون کار کلیه کارگاه های مشمول قانون کار مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد، به عنوان عیدی و پاداش بپردازند اما شهرداری ایرانشهر به این قوانین پایبند نیست.”

طبق اظهارات آن‌ها؛ همه ما کارگران این مجموعه در فصل گرما و سرما برای رفاه مردم و زیباسازی فضای شهر بدون هیچگونه تعطیلی و ایجاد وقفه در کارمان هر روز از صبح تا عصر تلاش می‌کنیم بدون اینکه زحمتمان به چشم بیاید و همیشه دغدغه قرارداد، حقوق، عیدی و امنیت شغلی داریم. حال سوال این است که چرا قانون برای ما کارگران شهرداری ایرانشهر رعایت نمی‌شود؟ تکلیف ما کارگران چه زمانی مشخص خواهد شد؟

به ادعای آن‌ها، بالا رفتن هزینه‌های زندگی باتوجه به معوق ماندن دستمزدها شرایطی را به وجود آورده، قصد شکایت به مراجع ذیصلاح همانند اداره کار را داریم.

آن‌ها در پایان با بیان اینکه این حجم از نارضایتی در میان کارگران شهرداری ایرانشهر، موجب نگرانی‌ست، افزودند: “جدا از مطالبات معوقه، ما خواستار دریافت عیدی همانند سایر کارگران، قبل از رسیدن نوروز هستیم؛ بنابراین تنها مرجع رسیدگی‌کننده از حقوق صنفی کارگران، وزارت کار است که درخواست داریم دستور رسیدگی و پیگیری مطالباتمان را به اداره کار استان صادر کند.”

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: