انتقال تنبیهی بهنام موسیوند، زندانی سیاسی به بند ۸ زندان اوین

هنام موسیوند، زندانی سیاسی، در تماس تلفنی از زندان اوین خبر داده که از بند چهار زندان اوین به بند ۸ این زندان منتقل شده است.

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، او پس از مشاجره با مسئول بند ۴ درباره وجود باندهای پخش مواد مخدر، استثمار زندانیان کم بضاعت از سوی زندانیان جرایم مالی و تبعیض میان متهمان به صورت تنبیهی به بند ۸ منتقل شده است.

بند ۸ زندان اوین تهران دارای تراکم بالای زندانی است و وضعیت بهداشتی آن نیز نامناسب گزارش شده است.

موسیوند از خرداد امسال برای تحمل محکومیت ۶ ساله خود به بند ۴ زندان اوین تهران منتقل شده بود

بهنام موسیوند بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان منتقل شد
#بهنام_موسیوند فعال مدنی روز یکشنبه ۲۵ خردادماه پس از حضور در واحد اجرای احکام بیدادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان منتقل شد. موسیوند در شهریورماه ۹۸ توسط بیدادگاه انقلاب تهران محاکمه و به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم اسفندماه ۹۸ در مرحله تجدیدنظر عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور برای وی قابل اجرا است.
بهنام موسیوند پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد. وی در پرونده ای همراه با آرش صادقی گلرخ ایرائی و نوید کامران به یکسال حبس تعزیری با احتساب اجرایی شدن محکومیت دو سال حبس تعلیقی از بابت پرونده پیشین محکوم شد که این حکم تیرماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۵۴ بیدادگاه تجدیدنظر به ۱۲ ماه تقلیل یافت. وی نهایتا در تاریخ ۱۰ خردادماه ۹۷ پس از تحمل حدود یکسال حبس با پایان مدت محکومیت خود از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: