انتقال توام با ضرب و شتم حمزه درویش, زندانی عقیدتی به سلول انفرادی

صبح امروز شنبه ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸, “حمزه درویش”, زندانی عقیدتی سنی مذهب محبوس در اندرزگاه ۷ سالن ۲۱ زندان رجائی شهر کرج, در پی احضار به دفتر “حسن قبادی”, معاون این زندان با دستبند و پابند و همزمان با ضرب و شتم به سلول انفرادی منتقل شد. از میزان آسیب دیدگی و وضعیت سلامتی این زندانی عقیدتی اطلاع دقیقی در دست نیست و همین امر باعث نگرانی شدید خانواده و نزدیکان این زندانی عقیدتی شده است.

صبح امروز شنبه ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸, “حمزه درویش”, زندانی عقیدتی سنی مذهب محبوس در اندرزگاه ۷ سالن ۲۱ زندان رجائی شهر کرج, در پی احضار به دفتر “حسن قبادی”, معاون این زندان با دستبند و پابند و همزمان با ضرب و شتم به سلول انفرادی منتقل شد. از میزان آسیب دیدگی و وضعیت سلامتی این زندانی عقیدتی اطلاع دقیقی در دست نیست و همین امر باعث نگرانی شدید خانواده و نزدیکان این زندانی عقیدتی شده است. ضرب و شتم و انتقال “حمزه درویش”, به سلول انفرادی از بابت شکایت وی از “محمد گودرز”, رئیس اندرزگاه و “الله کرم عزیزی”, رئیس این زندان نسبت به جعل نامه و امضای این زندانی عقیدتی سنی مذهب و نامه سرگشاده ای که این زندانی عقیدتی از موارد نقض حقوق زندانیان توسط “الله کرم عزیزی”, رئیس زندان رجائی شهر نوشته بود مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به سلول انفرادی منتقل شده است.

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ صبح روز جاری, “حمزه درویش”, زندانی سیاسی سنی مذهب به بهانه احضار به دفتر حسن قبادی, معاون این زندان از سالن بیرون بردند اما نیم ساعت از این اتفاق طول نکشید که صدای داد و فریاد این زندانی عقیدتی از سلول انفرادی که در پشت اندرزگاه ۷ سالن ۲۱ این زندان قرار دارد به گوش هم بندیهای وی رسید که فریاد می زد “نزنید” و هم بندیهایش را صدا می زد که به کمک وی بشتابند.

این منبع مطلع همچنین گفت؛ بعد از پیگیریهای مکرر هم بندی های “حمزه درویش”, در  اندرزگاه ۷ سالن ۲۱ و پرس جو و جویا شدن علت انتقال این زندانی عقیدتی به سلول انفرادی و ضرب و شتم وی در ابتدا “محمد گودرز”, رئیس اندرزگاه ۷ از انتقال ‌”حمزه درویش” به سلول انفرادی ابراز  بی اطلاعی کرد و اعلام کرد که “حمزه درویش” به دفتر معاونت احضار شد. اما پس از گذشت ۲ ساعت از این اتفاق و پس از پیگیریهای مکرر تائید کردند که “حمزه درویش”, با شکایت از “محمد گودرز”, رئیس اندرزگاه و “الله کرم عزیزی”, رئیس این زندان نسبت به جعل نامه و امضای وی و انتقال غیرقانونی وی به زندان لاکان رشت و نامه سرگشاده ای که این زندانی عقیدتی از موارد نقض حقوق زندانیان توسط “الله کرم عزیزی”, رئیس زندان رجائی شهر نوشته بود مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به سلول انفرادی منتقل شده است.

 

این منبع مطلع در ادامه افزود؛ پدر “حمزه درویش” پس از اطلاع یافتن از انتقال فرزندش با ضرب و شتم به سلول انفرادی بارها بصورت تلفنی با مسئولین زندان صحبت کرد اما جواب دقیقی به وی داده نشد و از سوی دیگر مادر “حمزه درویش”,  پس از اطلاع یافتن از این اتفاق دچار حمله قلبی شد و هم اکنون در بیمارستان تالش بستری شده است.

لازم به ذکر است, در تاریخ ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۸, در پی بازدید “درویش وند”, نماینده “امین وزیری”, قاضی ناظر بر زندانیان سیاسی و عقیدتی از اندرزگاه ۷ سالن ۲۱ زندان رجائی شهر کرج حمزه درویش, زندانی عقیدتی محبوس در این اندرزگاه شکایت نامه ای را از بابت “جعل نامه از زبان این زندانی عقیدتی” و “انتقال غیرقانونی وی به زندان لاکان رشت علیرغم عدم درخواست این زندانی عقیدتی سنی مذهب”, به مسئولان مربوطه تحویل داد و خواستار پیگری شکایت خود شده بود توسط “محمد گودرز”, رئیس اندرزگاه ۷ زندان رجائی شهر و بازجوئی از “حمزه درویش”, توسط “محمدی”, رئیس حفاظت اطلاعات این زندان, حمزه درویش تهدید به پرونده سازی از بابت اتهامات ” نشر اکاذیب” و “تبلیغ علیه نظام” شده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: