انتقال زندانی سیاسی مهران قره باغی به مکانی نامعلوم

زندانی سیاسی، مهران قره باغی از بامداد روز دوشنبه ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰ به مکانی نامعلوم منتقل شده است. این زندانی سیاسی پیش از این از سوی وزرات اطلاعات به اعدام تهدید شده بود.

طبق گزارش دریافتی و به نقل ا زمنابع فعال حقوق بشر در ایران، زندانی سیاسی، مهران قره باغی به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

زندانی سیاسی، مهران قره باغی در دیماه ۹۸ توسط وزارت اطلاعات دستگیر شده و تاکنون تحت فشار و شکنجه بوده است.

مهران قره‌ باغی در ۵ اردیبهشت ۹۹ به «دادگاه» انقلاب فرستاده شد. اتهام او «تبلیغ علیه نظام، عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران، مشارکت در تخریب واحتراق، اخلال در نظم عمومی، مشارکت در ساخت مواد آتش زا و افساد فی الارض» اعلام شد. اتهاماتی که از سوی این زندانی سیاسی رد شده است.

در خردادماه ۱۴۰۰ وزارت اطلاعات که مسئول اصلی پیگیری پرونده‌های این چنینی است به خانواده مهران قره‌ باغی اطلاع داد که حکم فرزندتان اعدام است. وزارت اطلاعات از خانواده این زندانی خواستند که قبل از صدور رسمی حکم اعدام به او فشار بیاورند که از عقاید خود دست بردارد و به خواسته های وزارت اطلاعات تن بدهد.

ازآن زمان خانواده مهران قره‌ باغی در نگرانی و اضطراب اقدامات غیر قانونی مقامات قضایی و اطلاعاتی به سر می‌برند.

خبر امروز مبنی بر انتقال ناگهانی این دانشجوی زندانی به مکان نامعلوم، موجی از نگرانی برای خانواده و نزدیکان این زندانی به وجود آورده است.

مهران قره‌ باغی، ۲۹ساله، لیسانسیه کشاورزی است. او در ۲۸دیماه۹۸ همراه با یکی از دوستانش به نام مجید خادمی (۲۹ساله) بازداشت شد و پس از یک ماه بازجویی به زندان بهبهان منتقل گردید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: