انتقال مرضیه امیری به زندان و فشار بر خانواده اسداللهی

گزارش

به گفته خانواده مرضیه امیری، روزنامه‌نگار بازداشتی در روز جهانی کارگر، او از بیمارستان به زندان بازگردانده شده است. خانواده آنیشا اسداللهی، از دیگر دستگیرشدگان روز کارگر هم از فشار بر پدر و مادر او برای وادار کردن آنیشا اسداللهی به «همکاری» خبر دادند…


به گزارش سایت زمانه، سمیرا امیری، خواهر مرضیه امیری، روزنامه نگار و از بازداشت شدگان روز کارگر که از روز دوشنبه هفته گذشته جهت آزمایشات گوارشی از زندان اوین به بیمارستان طالقانی منتقل شده بود، یکشنبه ۳۰ تیرماه خبر از انتقال مجدد او به زندان داد. سمیرا امیری در حساب توئیتر خود نوشت:

«مرضیه را از بیمارستان مرخص کردند و به زندان بازگرداندند».

گفته می شود خانواده امیری در زمانی که فرزندشان در بیمارستان تحت مراقبت های پزشکی قرار داشته، اجازه ملاقات با او و پزشک معالجش را نداشته‌اند و از وضعیت جسمانی‌ فرزند خود بی خبر بوده‌اند.

مرضیه امیری چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸، در تجمع اعتراضی روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس بازداشت شد. او پس از یک هفته بازجویی در بند ۲-الف سپاه به سلول های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ و نهایتا در تاریخ ۱۸ خردادماه به بند زنان زندان اوین منتقل شد.
فشار بازجویان وزارت اطلاعات بر خانواده اسداللهی

مریم (آنیشا) اسدالهی، یکی دیگر از دستگیرشدگان مراسم روز جهانی کارگر در تهران نیز در بازداشت ماموارن وزارت اطلاعات است. او چندی پیش به قید کفالت آزاد شد اما شبانگاه سه‌شنبه ۲۸ خرداد مجددا بازداشت شد و از آن‌زمان تاکنون در انفرادی و تحت بازجویی‌ است. علی اسداللهی، برادر او از آزار و تهدید پدر و مادرش توسط وزارت اطلاعات خبر داده است. او در توییتر نوشت:

«به مادر و پدر من مدام زنگ می‌زنند و آنها را تهدید می‌کنند که آنیشا “همکاری” نمی‌کند. چه کسی به یک بازجو این اختیارات را داده؟ این کار غیرقانونی‌ست. مادر من در این چند وقت فقط سه بار صدای دخترش را شنیده (روی هم ده دقیقه!) ‏یک‌بار هم هفته‌ی پیش مادرم را در اوین به دیدار آنیشا بردند. البته نه در روزهای ملاقات، بلکه خیلی ناگهانی، تا به آنیشا بگوید که همکاری کند. او هم این را بهانه کرد تا چند دقیقه‌ی کوتاه دخترش را ببیند. ببینید کار ما به کجا رسیده است که مادر برای دیدار دخترش باید به آب و آتش بزند».

به گفته علی اسداللهی به‌رغم پایان سی‌روز بازداشت موقت، ماموران وزارت اطلاعات آنیشا اسداللهی را تهدید به تمدید این زمان کرده و گفته‌اند اگر همکاری نکند همچنان در بازداشت خواهد ماند: «آنیشا هم می‌گوید من همکاری‌ای ندارم چرا که بی‌دلیل بازداشت موقت شده‌ام و جرمی مرتکب نشده‌ام. ما هم این را می دانیم. ین حفظ کرامت انسانی‌ست؟ بازداشت موقت می‌کنید که جرم بتراشید؟ ما باید پیش چه کسی شکایت ببریم؟»

‎ندا ناجی و عاطفه رنگریز، دو فعال دیگری که در جریان تجمع کارگران در یک مه بازداشت شدند نیز در زندان قرچک ورامین هستند و امنیت جانی آن‌ها در خطر است. سازمان دیده‌بان حقوق بشر از قوه قضائیه ایران خواسته است این چهار زن را فورا آزاد کند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
تصاویر ماشین های هاروستر کشت نیشکر که توسط افراد مسلح، مورد هجوم قرار گرفت

تصاویر ماشین های هاروستر کشت نیشکر که دیشب پنج شنبه ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۹ توسط افراد مسلح، مورد هجوم قرار گرفته و خسارتی مالی به جای گذاشت. 💥زنده باد اتحاد، زنده باد اعتصاب سراسری کارگران #اتحاد_اعتصاب #نان_کار_آزادی_ #شادی_رفاه_آبادی #نابود_باد_استثمار_و_کار_مزدی ⭐️ زنده باد اتحاد و همبستگی طبقاتی کارگران بر علیه ستم …

خبر
پیام ارسال شده به کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

پیام جمعی از کارگران عسلویه به نمایندگی از همکاران نامه اعتراضی ۲۰۰۰ کارگر عسلویه ما ۲۰۰۰ کارگر پیمانی در عسلویه هستیم. اعتصاب کردیم. برای اینکه سطح دستمزدهایمان پایین است و آنرا هم با تاخیر میپردازند. برای اینکه به وضع نابسامان خوابگاهها و غذا خوردی و دستشویی ها و غیره اعتراض …

خبر
کارگران ذوب آهنی به مدیریت راهکار دادند!

🌹🔨🌹🔧🌹⚙️🌹🍃🍀🌻🌺🌸 کارگران ذوب آهنی به مدیریت راهکار دادند! به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، تعدادی از کارگران ذوب آهن طی نامه ای به مدیریت پیشنهاد نموده اند که:« با توجه به ظرفیت موجود در شستا و صدرتامین که شامل شرکت های متعدد تولید لوازم خانگی؛ مصالح ساختمانی؛ فولادی و…می باشد می …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: