انتقال و تبعید زندانى سیاسى اهوازى #عیسى_دمنى به آذربایجان غربى وشکنجه شدید او

گزارش

زندانى سیاسى اهوازى عیسى دمنى به زندان تکاب آذربایجان غربی انتقال داده شده است. منابع حقوق بشر مى گویند؛ در مسیر انتقال این زندانى به آذربایجان از شدت ضرب وشتم حتى قادر به راه رفتن نیست. این منابع افزودند؛ زندانیان دیگرى از زندان شیبان بند ۵ تهدید به تبعید شدند. لازم به ذکر است که در اعتراضات زندانیان در زندان مرکزى اهواز یا زندان شیبان شمارى از زندانیان مجروح شدند که متعاقباً اسامى آنان منتشر مى شود.

عیسی دمنی از فعالان فرهنگی و یکی از مسؤولین «مؤسسه فرهنگی نور »و همچنین مؤسسه خیریه « سواعد الاخاء » بوده است،که به خاطر فعالیتهایش در زمان #سیل_اهواز و فعالیتهای فرهنگی به یک سال زندان و تبعید در بیدادگاه ضد  انقلاب اهواز محکوم شد، با توجه به اینکه عفو وی صادر شده است اما مقامات قضائی اهواز از آزادى او خودارى کردند و او را تبعید کردند.

عیسى دمنی، متولد ۱۳۵۴ در اهواز ، فعال مدنی وفرهنگی و مؤسس مؤسسه خیریه ، به ۱ سال زندان و ۱ سال تبعید به زندان تکاب آذربایجان غربى محکوم شد.عیسى دمنی دوم دی ماه ۱۳۹۸ از محل کارش در اداره کشاورزی اهواز توسط اداره اطلاعات به اتهام ” تبلیغ علیه نظام ” بازداشت شده بود.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پیام زندانی سیاسی پیروز منصوری در پاسخ به ادعای اعزام زندانیان به مراکز درمانی

در پی ادعاهای اخیر سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر اینکه زندانیان به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل می شوند، زندانی سیاسی پیروز (محمدعلی) منصوری طی پیامی به دروغ بودن این ادعا پرداخت و نوشت این ادعا «دروغی است که مرغ های پخته تاریخ را هم به خنده وا می …

خبر
مولود حاجی‌زاده یکی دیگر ازروزنامه‌نگارانی که به دلیل سوال درباره کشتار آبان به زندان محکوم شد

مولود حاجی‌زاده، روزنامه‌نگار در رشته توییتی نوشت: «برای اینکه نوشتم چرا در آبان ۱۵۰۰ نفر کشتید یکسال حبس گرفتم، برای اینکه گفتم چرا به هواپیما شلیک کردید، به جزای نقدی محکوم شدم، حالا دو سال حکم پرونده قبلی هم از تعلیق درآورده‌اند و بنا به اجرایش دارند.» مولود نوشت که …

خبر
مقاومت شهروندی با منصور اسانلو : با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه،

با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه، همبستگی های بزرگ‌تر را در مسیر های سیاسی پیشنهاد می‌کند . مسیر دموکراسی از تقاطع و اتحاد تشکل های. مردمی مثل سندیکاها می گذرد.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: