انتقال کمال جعفری یزدی, استاد دانشگاه و زندانی سیاسی از امضا کنندگان بیانیه امضای ۱۴به بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد

خبر

با توجه به انتقال این زندانی سیاسی به بازداشتگاه اداره اطلاعات نگرانیها از بازگشائی پرونده جدید برای کمال جعفری یزدی را محتمل کرده است.

روز سه شنبه ۱۰ دی ماه ۹۸، کمال جعفری یزدی، استاد دانشگاه محبوس، از زندان وکیل آباد مشهد به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد. کمال جعفری یزدی از شهریورماه سال جاری دوران محکومیت ۱۳ ساله خود در این زندان سپری می‌کند. در خبری دیگر مصطفی برومند زندانی سیاسی که دوران محکومیت خود را در زندان وکیل آباد مشهد سپری می‌کند، اخیرا بدون در نظر گرفتن اصل تفکیک جرائم به بند ۳ این زندان تبعید شده است.

آقای جعفری یزدی، اوایل مردادماه سال گذشته توسط نیروهای اداره اطلاعات مشهد بازداشت شد. وی به مدت ۱۰ روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات تحت بازداشت و بازجویی بود و سپس به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد. این استاد دانشگاه با گذشت از ۳ ماه نهایتا با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی بصورت موقت آزاد شد.

این شهروند ساکن مشهد در اواخر فروردین ماه سال جاری توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب این شهر از بابت اتهام “تشکیل دسته و گروه به قصد براندازی نظام” به ۱۰ سال حبس، از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس، از بابت اتهام “توهین به رهبری” به دو سال حبس و در مجموع به ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شده و حکم صادره در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد.

روز دوشنبه ۲۸ مردادماه ۹۸، حکم دادگاه تجدید نظر مبنی بر تائید حکم حبس کمال جعفری یزدی، به وکیل وی ابلاغ شده بود.

کمال جعفری یزدی، استاد دانشگاه ساکن مشهد شب جمعه ۸ شهریورماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴 دل‌نوشته انسیه خواهر #آتنا_دایٔمی به مناسبت ششمین سالگرد بازداشت آتنا:

شش سال پیش این ساعت‌ها، آخرین ساعت‌هایى بود که هنوز توى زندگیمون ذره‌اى آرامش داشتیم. این ساعت‌ها آتنا توى اطاقش سرش به گوشى گرم بود، قبل از اون سر شام از ریحانه جبارى حرف زد و خوشحال بود که حکم اعدامش به تعویق افتاده. نگران دوستایى بود که بازداشت شده …

خبر
⭕️‌‌ یاسمن آریانی و منیره عربشاهی از زندان اوین به زندان کچویی کرج منتقل شدند

منیره عربشاهی و فرزندش یاسمن آریانی، دو فعال مدنی و از معترضان به حجاب اجباری، محبوس در بند زنان زندان اوین، امروز چهارشنبه ۳۰ مهرماه به زندان کچویی کرج منتقل شدند. یاسمن آریانی ۲۵ ساله، مردادماه ۹۷ بخاطر شرکت در اعتراضات سراسری علیه گرانی و فساد زندانی شد. او پس …

خبر
تشکیل پرونده آدمربایی، بخش یازدهم

در آبان ۱۳۶۷، پلیس ترکیه در یکی از بازرسی‌ها به خودرویی مشکوک می‌شود. در صندوق عقب این خودرو ابوالحسن مجتهدزاده، از اعضای سازمان مجاهدین خلق، قرار داشت. او در حالی که کاملا با چسب نواری ضدآب بسته و بی‌حرکت شده بود چند ساعت قبل ربوده شده و در حال انتقال …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: