با توجه به انتقال این زندانی سیاسی به بازداشتگاه اداره اطلاعات نگرانیها از بازگشائی پرونده جدید برای کمال جعفری یزدی را محتمل کرده است.

روز سه شنبه ۱۰ دی ماه ۹۸، کمال جعفری یزدی، استاد دانشگاه محبوس، از زندان وکیل آباد مشهد به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد. کمال جعفری یزدی از شهریورماه سال جاری دوران محکومیت ۱۳ ساله خود در این زندان سپری می‌کند. در خبری دیگر مصطفی برومند زندانی سیاسی که دوران محکومیت خود را در زندان وکیل آباد مشهد سپری می‌کند، اخیرا بدون در نظر گرفتن اصل تفکیک جرائم به بند ۳ این زندان تبعید شده است.

آقای جعفری یزدی، اوایل مردادماه سال گذشته توسط نیروهای اداره اطلاعات مشهد بازداشت شد. وی به مدت ۱۰ روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات تحت بازداشت و بازجویی بود و سپس به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد. این استاد دانشگاه با گذشت از ۳ ماه نهایتا با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی بصورت موقت آزاد شد.

این شهروند ساکن مشهد در اواخر فروردین ماه سال جاری توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب این شهر از بابت اتهام “تشکیل دسته و گروه به قصد براندازی نظام” به ۱۰ سال حبس، از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس، از بابت اتهام “توهین به رهبری” به دو سال حبس و در مجموع به ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شده و حکم صادره در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد.

روز دوشنبه ۲۸ مردادماه ۹۸، حکم دادگاه تجدید نظر مبنی بر تائید حکم حبس کمال جعفری یزدی، به وکیل وی ابلاغ شده بود.

کمال جعفری یزدی، استاد دانشگاه ساکن مشهد شب جمعه ۸ شهریورماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: