انتقال ۱۵ تن از زندانیان تهران بزرگ به نقطه نامعلوم زندانیان زندان تهران بزرگ: ما را زنده به گور نکنید

روز دوشنبه ۱۱ فروردین‌ماه ۹۹، افسر نگهبان بند ۲ تیپ ۵ زندان تهران بزرگ زندانیان این بند را مجبور کرد که در آمارگیری کنار هم و نفس به نفس هم بنشینند.
این در حالی است که بدلیل شیوع ویروس کرونا در این زندان، تاکنون دستکم ۶ زندانی زندان تهران بزرگ (فشافویه) جان خود را از دست داده‌اند.

افسر نگهبان در پاسخ اعتراض زندانیان به آنها گفته است: «هیچ الزامی به توصیه بهداشتی ندارد و طرح فاصله گذاری اجتماعی در زندان معنایی ندارد.»

وی که معروف به آزاردهنده زندانیان است، ۲۰ روز پیش نیز زندانی سیاسی سهیل عربی را مورد آزار و اذیت قرار داده بود.

همچنین فردی به نام شاملی که سرشیفت زندان است به زندانیان گفته است: «تمام بخشنامه های رئیس قوه قضائیه و تمام کسانیکه دستورالعمل میدهند، همه برای خودشان است و من برده دار شما هستم.»

روز شنبه ۹ فروردین ماه ۹۹، پس از شورش زندانیان در تیپ ۱ زندان فشافویه ۱۵ تن از زندانیان به محل نامعلوم منتقل شدند.
به گفته یک منبع مطلع روز ۹ فروردین ماه نیروهای گارد زندان این زندانیان را به اتهام اقدام به شورش از زندانیان دیگر جدا کرده به محل نامعلوم منتقل کرده اند.
شایان ذکر است که روز جمعه ۸ فروردین ماه، زندانیان در تیپ یک زندان تهران بزرگ اقدام به شورش کردند. این شورش و اعتراض به دلیل شیوع کرونا و مرگ تعدادی از زندانیان و ابتلای شماری دیگر صورت گرفته بود که به‌رغم آن دستگاه قضاییه از آزاد کردن زندانیان خودداری می‌کند.
در پی این شورش، نیروهای گارد زندان و یگان ویژه به بندها حمله کرده و وسایل زندانیان را به بهانه بازرسی بیرون ریختند. همچنین تمامی تماسهای زندانیان با خانواده‌هایشان قطع شده است. زندانیان به شدت تحت فشار قرار گرفته اند.
تمامی نگهبانان و نیروهای زندان در آماده باش قرار گرفتند. همچنین پادگانهای نزدیک به این زندان نیز برای جلوگیری از شورش در آماده باش هستند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: