انتقال ۲ زندانی سیاسی مژگان کشاورز و سپیده فرح آبادی « فرهان و ۱ زندانی امنیتی به زندان قرچک ورامین

روز شنبه ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۹، مژگان کشاورز و سپیده فرح آبادی « فرهان», دو تن از زندانیان سیاسی به همراه یک زندانی امنیتی محبوس در بند زنان زندان اوین برای تحمل ادامه حبس به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۹، سپیده فرح آبادی «فرهان» و مژگان کشاورز به همراه یک زندانی امنیتی « با هویت نامشخص » که اخیراً از زندان یزد به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود بدون اطلاع قبلی به زندان قرچک ورامین منتقل شدند. سپیده فرح آبادی «فرهان», در حال تحمل حبس تعزیری ۵ ساله خود از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب علیه امنیت کشور” است. همچنین مژگان کشاورز، دیگر زندانی سیاسی و از معترضان به حجاب اجباری هم در حال تحمل حبس تعزیری ۵ سال و ۶ ماه خود از بابت اتهام « تشویق…به فساد و فحشا » است. زندانی سومی هم با اتهامات امنیتی در حال تحمل دوران حبس خود است.

“انتقال مژگان کشاورز و سپیده فرح آبادی به همراه یک زندانی امنیتی دیگر که اخیرا از زندان مرکزی یزد با اتهام جاسوسی به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود بدون اطلاع قبلی صورت گرفت و این افراد با استناد به به بند ب از ماده ۷ آيين نامه اصل تفکیک جرائم و طبقه بندى زندانيان مصوب ۹ آذر ماه ۱۳۸۵، به زندان قرچک ورامین منتقل شدند. همچنین به این زندانیان اجازه انتقال وسائل شخصی و لباس هایشان هم داده نشده و کلیه وسائل آنها همچنان در بند زنان زندان اوین است.

این منبع مطلع در مورد سومین زندانی منتقل شده با مژگان کشاورز و سپیده فرح آبادی به زندان قرچک ورامین ضمن ابراز بی اطلاعی از هویت وی گفت: “زندانی دیگری که منتقل شده اهل تهران است و با توجه به اینکه با اتهامات امنیتی « جاسوسی » بازداشت و به تحمل حبس توام با تبعید به زندان یزد محکوم شده بود چندی پیش با تلاشهای بسیار وکیل وی توانسته بود زمینه انتقال و عفو از تبعید وی فراهم و او را به زندان اوین در تهران منتقل کند.”

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: