انسداد حساب بانکی دومین زندانی سیاسی عطالله رضائی به دستور مسئولان قضائی

خبر

روز سه شنبه ۷ مرداد ماه ۱۳۹۹, به دستور دادستان عمومی و انقلاب تهران حساب بانکی نسرین ستوده و عطالله رضائی, دو تن از زندانیان سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین و زندان لنگرود قم مسدود شده است.

روز دوشنبه ۶ مرداد ماه ۱۳۹۹, حساب بانکی متعلق به عطالله رضائی, زندانی سیاسی محبوس در زندان لنگرود قم به دستور مسئولان قضائی مسدود شده است. همچنین در موردی مشابه حساب بانک پاسارگاد متعلق به نسرین ستوده, وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در بند زنان زندان اوین به دستور دادستان تهران مسدود شده است.

“در حالی که این زندانی سیاسی خودش هم نمی داند به چه علت حساب بانکی متعلق به وی مسدود شده خانواده و ۴ فرزند وی که از حساب بانکی مذکور برای تهیه مایحتاج روزانه از آن استفاده می کردند در حال حاضر در وضعیت وخیم اقتصادی قرار گرفتند و امکان برداشت هیچگونه وجهی از حساب بانکی مذکور برای آنها مقدور نیست. در حال حاضر همسر عطاالله رضائی نمی تواند حتی برای تهیه شیر خشک ۲ نوزاد شیرخوارش پولی فراهم کند چرا که حساب بانکی آنها مسدود و همسرش عطالله رضائی هم در طی روزهای گذشته بازداشت و برای تحمل ۵ حبس تعزیری در زندان لنگرود قم بسر می برد.”

همچنین روز گذشته, رضا خندان, همسر نسرین ستوده با انتشار پستی در صفحه شخصی خود از انسداد حساب بانکی متعلق به همسرش نسرین ستوده خبر داد و در ادامه نوشت: “بیدادستان تهران حساب‌های بانکی نسرین را مسدود کرده است. به نظر می‌رسد این اقدام، سرآغاز توقیف اموال خانواده است. مراجعات متعددی که تاکنون، من و آقای محمود بهزادی « وکیل نسرین » به اداره حقوقی بانک پاسارگاد، دادسرای اوین و دادستانی تهران داشتیم هیچ نتیجه‌ای نداشته و حاضر نشدند در مورد علت توقیف حساب‌ها توضیح بدهند. ما این اقدام بیدادستانی را در راستای وارد آوردن فشار اقتصادی به خانواده، و وارد کردن ضربات مالی به خانواده در شرایط بحران و فروپاشی اقتصادی ناشی از ناکارآمدی و بی‌کفایتی دولت و دستگاههای حاکم بر کشور می‌دانیم و در مقابل این اقدام غیرانسانی سکوت نخواهیم کرد”.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌‌ای» : ⭕️ ابوالقاسم صلواتی، قاضی مرگ تحریم‌شده

گزارش سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌‌ای» درباره قاضی تحریم‌شده جمهوری اسلامی ابوالقاسم صلواتی، قاضی ایرانی، به دلیل وارد کردن اتهامات ساختگی و محکوم کردن متهمان به مرگ یا حبس طولانی مدت، شهرت زیادی دارد و به «قاضی اعدام» و «قاضی مرگ» معروف است. سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌‌ای» در گزارشی …

خبر
انتقال اجباری بهنام محجوبی،زندانی عقیدتی و درویش به تیمارستان امین آباد

. بهنام محجوبی، درویش گنابادی محبوس در اندرزگاه ۸ سالن ۹ زندان اوین امروز یکشنبه ۶ مهر ۹۹ در پی وخامت حال بصورت اورژانسی به تیمارستان امین آباد تهران اعزام شد. این زندانی عقیدتی در طی روزهای گذشته بر اثر بی توجهی مسئولان زندان اوین برای اعزام به مرکز درمانی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: