اکبر کریمیان :یاداشت کوتاه در دفاع از سکولاریسم

خبر

با درود به دوستان و پوزش از ارسال ترجمه غلط سخنان رئیس جمهور فرانسه که به فارسی ترجمه سده بود. بعد از اطلاعی که دوستان گرانی دادند، متن ترجمه شده به انگلیسی انرا مطالعه کردم و بلید بگویم که بسیار بهتر و روشن‌تر از ترجمه غلط فارسی بود. چون مطلبم در خصوص سخنان آقای مکرون نیست، ترجمه و پرداختن به انرا به دوستان دیگر واگزار میکنم. اما لازم دیدم که مطلب و اشاره ته به سخنان ایشان کرده بودم را اصلاح و به اطلاع شما برسانم.
با مهر
متن اصلاح شده

هر آدمی به مقام انسانی نرسیده است. برای دفاع از جامع انسانی، از ارزشهای لائیسیته دفاع کنید.
مکرون رئیس جمهور فرانسه در دفاع از حقوق فردی و جامعه انسانی و جمهوریت قدمی بود در دفاع از سکولاریسم.
آنچه مکرون در پاسخ مسلمانان خشمگین گوشه کنار جهان گفت؛ در واقع خواند تاریخی بود که مسلمانان از آن فراری بودند. مکرون با مطرح کردن خصوصیات فردی Samuel Paty، معلم بقتل رسیده، منطق “مسلمانان” را زیر سوال برد تا به انان درس مهمی از زندگی اجتماعی انسانها بدهد.
انانی که از بریده شدن سر یک معلم توسط یک تروریست خوشحال شدن، باید از تمامی انسانهای روی زمین پوزش بخواهند. درس مهمی که رئیس جمهور فرانسه به ان اشاره داشت؛ در جامعه انسانی، انسانها آزادند تا نظراتشان را بیان کند، باورهایشان را آزادانه به نمایش بگذارند، تا انسانیت در جامعه شکوفا شود.
این درس توسط “مسلمانانی” که سربریدن، به زنان کوبانی تجاوز کردند، با الله اکبر حد زدند، گردن زدن، دست و پا قطع کردند، زندان و چوبهای دار برپا کردند، در جوامع بسری به نابودی کشیده میشود.
داعش، طالبان، الکایدر، حزب الله و سران جمهوری اسلامی بویژه خامنه‌ای، همه اینها در جنایت علیه بشریت شریک و هم پیمانند. همه آنها با “الله اکبر” گفتن انسانها را بخاک و خون میکشند، مورد تجاوز قرار می‌دهند و بر چوبه‌های دار انسانها را آویزان میکنند.
سرهای بسیاری بریده شده، انسانهای بسیار بر چوبه های دار آویزان شده، معلم فرانسوی نه اولین قربانی تفکرات اسلامگرایان ضدانسانی بوده و متاسفانه آخرین قربانی آن نیز نخواهد بود.
اما این ما هستیم که برای خود بلید مشخص کنیم که به انسانیت و کرامت انسانها تا چه حد باورمندیم و برای حمایت از انها تا چه حد حاضریم هزینه بدهیم.
جامعه انسانی نیازمند انسانهاست.
هر آدمی به مقام انسانی نرسیده است، برای دفاع از جامع انسانی از ارزشهای لائیسیته دفاع کنید.
اکبر کریمیان
۱۲آبان۱۳۹۹
لینک سخنرانی مکرون به فراتسوی:

لینک کانال تلگرام:
https://t.me/akbar_karimian
لینک ترجمه سخنان مکرون به انگلیسی؛.
https://www.diplomatie.gouv.fr/en/french-foreign-policy/human-rights/freedom-of-religion-or-belief/article/national-tribute-to-the-memory-of-samuel-paty-speech-by-emmanuel-macron

 

YouTube (https://youtu.be/FuT7UApnSo0)
Hommage national à Samuel Paty: le discours de Macron

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
صداقت و شجاعت و علم قیام سپید، سپید دلان را به سخن می آورد.

💠صداقت و شجاعت و علم قیام سپید، سپید دلان را به سخن می آورد. اگر چند باشد شب دیر باز بر او تیرگی هم نماند دراز شود روز، چون چشمه رخشان شود جهان چون نگین بدخشان شود کانال ما👈 @sakariyouha1414 ادمین👈 @ghiam14 💎 @iranyarannetwork1398

خبر
اعتصابات و اعتراضات کارگری و قیام سپید ، شورای هماهنگی رهبری و سامانه همبستگی ملی ایرانیان با منصور اسانلو

سامانه همبستگی ملی در حال گسترش است Instagram: @channelyektv http://www.facebook.com/ChannelYek  

خبر
#فورى 🔴 اعتصاب غذاى پنج نفر از زندانیان سیاسى محکوم به اعدام زندان مرکزى اهواز

#لب_دوزى جاسم حیدرى، على خسرجى،حسین سیلاوى، على مطیرى و على مجدم، پنج زندانى در انفرادى زندان مرکزى اهواز در اعتراض به شکنجه،رفتار مسؤلین زندان و ممنوعیت از ملاقات با خانواده هایشان از سه روز پیش اقدام به اعتصاب غذا کردند. منابع حقوق بشر مى گویند: این ۵ زندانى در انفرادى …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: