اکثریت دو حزبی مجلس نمایندگان آمریکا طرحی جامع برای مقابله با رژیم ایران ارائه می‌کنند

قطعنامه ۳۷۴ مجلس نمایندگان تحت عنوان محکومیت اقدامات تروریست دولتی ایران و ابراز حمایت از خواست مردم ایران برای جمهوری دموکراتیک، سکولار و غیر هسته‌ای ایران توسط دو نماینده این شاخه قانونگذاری آمریکا ارائه شده است.

 

تعدادی از قانونگذاران کنگره آمریکا از دو حزب جمهوریخواه و دموکرات در مراسمی مجازی از قطعنامه پیشنهادی مقابله با رژیم جمهوری اسلامی در ایران و حمایت از درخواستهای مردم ایران شرکت کردند.
قطعنامه ۳۷۴ مجلس نمایندگان تحت عنوان محکومیت اقدامات تروریست دولتی ایران و ابراز حمایت از خواست مردم ایران برای جمهوری دموکراتیک، سکولار و غیر هسته‌ای ایران توسط دو نماینده این شاخه قانونگذاری آمریکا ارائه شده است.
برد شرمن دموکرات و تام مک‌کلینتاک جمهوریخواه نمایندگان ایالت کالفرنیا در مجلس نمایندگان از ارائه دهندگان اصلی قطعنامه ۳۷۴ هستند.
این قطعنامه تاکنون از امضای ۲۲۰ عضو دو حزب مجلس نمایندگان کنگره برخوردار است.
تام مک‌کلینتاک جمهوریخواه در ابتدای این مراسم مجازی با اشاره به حمایت همه جانبه و دو حزبی از درخواست‌های مردم ایران برای دستیابی به آزادی و عدالت گفت که رژیم تهران همچنان منابع مردم ایران را برای گروههای نیابتی و تروریستی در منطقه و جهان هزینه می کند و در حالیکه مردم ایران درگیر پاندمی ویروس کرونا هستند کمک انسان‌دوستانه آمریکا را نپذیرفته است.
او ادامه داد که آمریکا با حذف قاسم سلیمانی به مقامات تهران هشدار داد که این‌گونه اقدامات تروریستی را بر نمی تابد.
او در تشریح قطعنامه ۳۷۴ که ارائه داده گفت که در چارچوب آن راه حلی برای رسیدن مردم ایران به آزادی و خواسته هایشان بدون اقدام نظامی ارائه شده است.
او ادامه داد که در هفته جاری این قطعنامه را به توجه مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده رسانده است.
برد شرمن دموکرات، در این مراسم مجازی گفت که من از بدو ورودم به کنگره مسائل حقوق بشر در اولویت کاری ام بوده و در کنار مردم ایران برای احقاق حقوقشان و رسیدن به دولتی دموکراتیک و آزادیخواه، مسالمت‌جو و بدون سلاح اتمی هستم.
به گفته او مردم ایران شعار «دیگر بس است» سر می دهند و می خواهند که از سرکوب این رژیم خلاصی یابند و به همین دلیل است که جزو امضا کنندگان اصلی قطعنامه ۳۷۴ است.
آقایان مک‌کلینتاک و شرمن هر دو تاکید کردند که از تلاشهای دولت پرریدنت ترامپ برای تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران در شورای امنیت ملل متحد قویا حمایت می کنند.
لنس گودین جمهوریخواه گفت که از ایران آزاد و صلح‌جو و بدون سلاح اتمی که حاکمانش حقوق مردم را رعایت می کنند حمایت می کند.
به گفته او، در چارچوب این قطعنامه به تظاهرات مسالمت آمیز مردم ایران به عنوان حق اساسی اذعان شده و اقدامات تروریستی ایران در چارچوب آن محکوم می شود.
پال گوسار جمهوریخواه از سیاست‌های آیت خامنه ای درمقابله با پاندمی کرونا که مردم ایران درگیر آن هستند به شدت انتقاد کرد.
او ادامه داد که حضور کم مردم ایران در انتخابات نشان از عدم رضایت شدید مردم از وضعیت موجود در ایران دارد و اینکه از تلاش‌های مردم ایران برای رسیدن به آزادی حمایت می کند.
شیلا جکسون لی دموکرات، در کلیپ ویدیویی گفت که از تلاش‌های آزادی‌خواهانه مردم ایران حمایت می کند و به عنوان یکی از امضا کنندگان این قطعنامه، به شدت مخالف اقدامات تروریستی رژیم در ایران است.
جو ویلسون جمهوریخواه با اشاره به تمدن کهن و بزرگ ایران گفت متاسفانه رژیم حاکم در ایران پول مردم ایران را برای ادامه اقدمات تروریستی هزینه می‌کند درحالی که مردم ایران درگیر پاندمی کرونا هستند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: