بابک دادبخش، زندانی سیاسی گمنام در زندان رجایی شهر کرج به تحمل ۱۷ سال حبس تعزیری محکوم شد.

براساس ابلاغیه‌ای که توسط شعبه ۲۸ بیدادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه صادر شده است، بابک دادبخش با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی و تجمیع احکام به تحمل ۱۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
پیشتر و طی بیدادگاه اتهامات آقای دادبخش “فساد فی الارض و محاربه” عنوان شده بود؛ گفته می‌شود وی به حکم صادره اعتراض نکرده و به درخواست وکیل مدافع خود (وکیل تسخیری) و قاصی مقیسه تسلیم به رای داده است.
بابک دادبخش، در آبان ۹۷ توسط پلیس امنیت تهران بازداشت و به وزارت اطلاعات تحویل داده شد. این زندانی در ایام بازداشت شرایط متفاوتی را در بازداشتگاه‌های مختلف از جمله ۲۰۹ اوین و فشافویه تهران سپری کرده است. او همچنین برای مدتی در آسایشگاه امین آباد که مختص بیماران روحی-روانی است نگهداری شده است. وی نهایتا در ۲۷ بهمن ماه ۹۷ به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد اما به خاطر شرایط بسیار نامناسب جسمی و روحی ابتدا به بند بیماران روانی و صعب العلاج این زندان و مدتی بعد به سالن ۱۰ بند ۴ این زندان که به سالن زندانیان سیاسی معروف است، منتقل شد.

لازم به یاد آوری ایست :

“بابک دادبخش به دلیل وخامت وضعیت بیماری روحی و روانی خود در تاریخ ۱۸ تیرماه به بیمارستان روانپزشکی رازی (امین آباد) منتقل شده و به مدت ۲۱ روز در این بیمارستان بستری بوده است. علیرغم تشخیص مجدد و قطعی بیماری MDD، اختلال دو قطبی با علائم سایکوتیک، و بدون توجه به نظر پزشکان در تاریخ ۹ مردادماه به دستور دادستانی و دادیار ناظر زندانیان سیاسی، امین وزیری به زندان بازگردانده شد”.

این در حالی است پس از ارجاع به زندان نیز در تاریخ ۱۳ مردادماه بیماری اعصاب و روان وی و همچنین تاثیرات بازداشت در بیماری وی به تائید پزشکی قانونی کرج رسیده و نیاز به درمان و بستری شدن آقای دادبخش محرز شده است.

بابک دادبخش در اردیبهشت ماه سال جاری طی نامه ای سرگشاده خطاب به رئیس قوه قضاییه، ضمن تشریح شرایط زندگی و بازداشت خود، اتهامات مطروحه را واهی و ساختگی خوانده و خواهان رسیدگی این مقام قضایی به پرونده‌اش و پایان بی عدالتی شده است. در تاریخ ۵ خردادماه نیز خواهر بابک دادبخش طی نامه ای خطاب به رییس قوه قضاییه، به شرح وضعیت زیستی برادرش خصوصا وضعیت سلامت روان وی پرداخته و معتقد است که وی نه محارب بلکه انسانی منزوی بوده که در خلوت خود دلخوشی‌هایی نیز داشته است و با توجه به اینکه مصداق اتهامات مطروحه در موردش وجود ندارد، بی گناه است. وی در تاریخ ۲۵ خردادماه نیز با نگارش نامه‌ای خطاب به دخترش درد دل کرده و وضعیت زیستی و دلایلی که نهایتا وی را به شرایط کنونی سوق داده است، را شرح می داده بود.

بابک دادبخش ۳۸ ساله، متولد و اهل اردبیل است او که متاهل و دارای دو فرزند بود طی سانحه ای همسر و یکی از فرزندانش را از دست داده است. او پیش از این نیز در سالهای ۸۶ تا ۸۸ در زندان اوین  تحمل حبس کرده بود که با غیبت در زمان مرخصی کماکان با پرونده باز روبرو است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: