بابک صفری زندانی سیاسی سابق واز فعالین سیاسی از اعضای جبهه دموکراتیک ایران توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به بند هشت زندان اوین منتقل شد

خبر

 

ایشان ۴۲ساله، متاهل و دارای یک فرزند دختر می باشد
بنا به منابع  حقوق بشری درون مرز ایشان برای تحمل یک سال حبس تعزیری و سه سال تعلیقی بازداشت شد نامبرده به اتهامات واهی دیگری دارای پرونده باز است

محمد( بابک) صفری از اعضای جبهه دموکراتیک ایران نیز پیش‌تر ودر روز چهارشنبه ۲۲ خردادماه ۱۳۹۸ خردادماه، در میدان انقلاب تهران، با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین اعتراضی از سوی نیروهای لباس شخصی و انتظامی توأم با «خشونت شدید فیزیکی» بازداشت و با تأمین وثیقه و قرار کفالت به‌صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزادشده بود.

آقای صفری طی حکمی روز یکشنبه ۱۰ شهریورماه در دفتر شعبه ۲۶ دادگاه به ریاست قاضی ایمان افشاری بابت اتهام «اخلال در نظم عمومی» به یک سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم‌شده است.

لازم به یاد اوری ایست که در بازداشت قبلی این فعال مدنی :

«در زمان بازداشت آقای صفری در میدان انقلاب بین نیروهای لباس شخصی و انتظامی برای انتقال ایشان به بازداشتگاه نهاد امنیتی درگیری شدید رخ می‌دهد و سرانجام ایشان با دخالت جانشین فرماندهی نیروی انتظامی تهران ابتدا به کلانتری ۱۴۸ انقلاب و سپس برای انجام بازجویی به پایگاه سوم پلیس امنیت تهران منتقل می‌شود.»

آقای صفری پس از دو روز بازداشت در بازداشتگاه وزرا تهران روز شنبه ۲۵ خردادماه، توسط شعبه ششم بازپرسی دادسرای اوین بابت اتهامات «توهین به رهبری»، «اخلال در نظم عمومی» و «تبلیغ علیه نظام» تفهیم اتهام شده و با قرار بازداشت موقت به زندان تهران بزرگ (فشافویه) منتقل می شود.

به نقل از منابع مطلع «در سالن سه اندرزگاه سه زندان تهران بزرگ، آقای صفری از سوی زندانیان خشن مورد ضرب و جرح و توهین قرار می‌گیرد به طوری که حتی با تیزی (شی برنده که در زندان ساخته و در درگیری‌ها از آن استفاده می‌شود) نیز تهدید می‌شود.»

آقای صفری روز سه شنبه از زندان فشافویه به دادسرای اوین منتقل و پس از تفهیم اتهام مجدد از سوی بازپرسی شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین، پس از یک شب بازداشت در سلول انفرادی زندان اوین روز چهارشنبه با تأمین وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی و قرار کفالت به‌صورت موقت از زندان آزاد شد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ویدیو ها
بشنوید: مادر محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی در یک پیام صوتی، خطاب به علی خامنه‌ای

شیر زن ، مادر محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی در یک پیام صوتی که به ایران اینترنشنال ارسال شده، خطاب به علی خامنه‌ای گفت اگر فرزندش را آزاد نکند، او را رها نخواهد کرد. محمد نوری‌زاد از منتقدان علی خامنه‌ای و یکی از امضاکنندگان بیانیه درخواست استعفای خامنه‌ای است.  

نامه های وارده
اقدام به خودکشی مریم ابراهیم وند، نویسنده و کارگردان سینما در زندان اوین

مریم ابراهیم وند، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما که از تیرماه ۹۷ به صورت بلاتکلیف در بند زنان زندان اوین در بازداشت بسر می‌برد. شب جمعه ۲۸ شهریورماه با خوردن قرص اقدام به خودکشی کرد و به بیمارستان لقمان تهران منتقل شد. خانم ابراهیم وند در تاریخ ۲ شهریورماه امسال …

زندانیان
احضار #یاسمین_حنیفه_طباطبائی، فعال سیاسی برای تحمل حبس تعزیری

دوشنبه ۲۴ شهریور ماه ۱۳۹۹، یاسمین حنیفه طباطبائی، فعال سیاسی و از اعضای جبهه دموکراتیک ایران، با دریافت پیامکی از ارسال ابلاغیه برای حضور در شعبه ۱ اجرای احکام کیفری دادسرای امنیت تهران به ریاست محمدمهدی براعه و تحمل حبس تعزیری خود به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” مطلع شد. …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: