بازجویی و فشار بر زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز پس از شورش اخیرتجمع خانواده های زندانیان سیاسی در مقابل دادگاه اهواز

 

اداره اطلاعات اهواز پس از شورش زندانیان در روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین ماه۹۹، با انتقال زندانیان سیاسی بند ۵ زندان شیبان اهواز به محل نامشخص و بازجویی از آنان، این زندانیان را تحت فشار قرار داده است.

آنها تحت بازجویی و شکنجه قرار دارند که اعتراف کنند، عامل تشویق زندانیان به شورش بوده اند.
به گفته برخی خانواده ها کلیه زندانیان بند ۵ زندان شیبان اهواز شامل زندانیان سیاسی اهوازی، هواداران مجاهدین خلق و زندانیان سیاسی تبعیدی توسط اداره اطلاعات جابجا شده اند.

روز یکشنبه ۱۷ فروردین ماه ۹۹، شمار زیادی از خانواده های زندانیان سیاسی سپیدار اهواز و شیبان اهواز در مقابل دادگاه انقلاب تجمع کردند.

خانواده‌های زندانیان سیاسی برای اطلاع یافتن از وضعیت عزیرانشان که روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین پس از شورش زندانیان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و سپس به محلی نامعلوم منتقل شده بودند در مقابل دادگاه اقدام به برگزاری تجمع کردند.

برخی خبرهای حاکی از آن است که زندانیان سیاسی به اداره اطلاعات واقع در پیچ گلستان اهواز منتقل شده اند اما اطلاع دقیقی از این موضوع در دست نیست

روز شنبه ۱۶فروردین یکی از هموطنان از اهواز در مورد شورش زندان شیبان گفت: «این زندان به‌صورت سوله است. در هر سوله ۱۰۰۰زندانی نگهداری می‌شوند. در کل زندان تقریباً ۸۰۰۰زندانی محبوس هستند. در این زندان چوبه‌دار نیست و اعدامیها را در زندان سپیدار نگه میدارند.

در زمان شورش زندان، زندانیان برای این‌که نگهبانها را مجبور کنند که درها را باز کنند زندان را آتش زدند ولی زندانبانها در را باز نکردند. یکی از زندانیانی جانباخته که در اثر آتش‌سوزی جانش را از دست داده احتمالاً ۲۵ساله بود.

الان تلفن زندان قطع است و خانواده‌هایشان هم که به درب زندان مراجعه می‌کنند هیچ جوابی به آنها داده نمی‌شود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: