شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در پی دستگیری مجدد فرهنگیان در بیانیه‌ای اعلام کرد که: «مثلث دولت، مجلس و نیروهای امنیتی، این‌بار نیز، دست‌ در دست هم، برای پایمال نمودن حقوق معلمان و دانش‌آموزان، با قدرت تمام، گام برداشتند تا ثابت کنند، برای فرهنگ، علم، دانش و عدالت، ذره‌ای ارزش قائل نیستند»…

به گزارش کلمه ،در پی دور تازه‌ای از اعتراضات سراسری معلمان در شهرهای مختلف ایران، بیش از یکصد معلم تا لحظه تنظیم این خبر بازداشت شده‌اند.

معلمان با فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان دست از کار کشیده و در مقابل دفاتر ادارات مرکزی آموزش و پرورش منطقه‌ای و استانی و در تهران مقابل مجلس تجمع کرده‌اند. اندیمشک، ، همدان، ساری، کاشمر، کرج، بیجار، آبدانان، اسلام آباد غرب، سردشت، کرج، هرسین، رشت، ملایر، مریوان، سنندج، سقز، بوکان، اردبیل و زنجان، از جمله شهرهایی هستند که شاهد تجمعات امروز بوده‌اند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد که «نیروهای امنیتی در اداره اطلاعات، اطلاعات سپاه، پلیس امنیت، با چراغ سبز قوه قضاییه، تعداد دیگری از بهترین معلمان ایران را بازداشت کرده‌اند».

در بخشی از این بیانیه آمده است: «پس از اعلام عمومی فراخوان شورای هماهنگی برای تجمع سراسر فرهنگیان ایران، نهادهای امنیتی، همچون گذشته دست‌به کار شده و به جای حل مساله، روش قدیمی پاک کردن صورت مساله را در پیش گرفتند. بر همین مبنا دیروز چهارشنبه ۲۵ خردادماه (یک روزمانده به تجمع اعتراضی سراسری معلمان در سراسر کشور) و ‌امروز پنج‌شنبه ۲۶ خردادماه وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه، سراسیمه و دست پاچه، تعدادی از فعالان صنفی معلمان را در شهرهای مختلف بازداشت نمودند تا به زعم خود مانع شکل‌گیری تجمع شوند. غافل از این‌که این‌گونه رفتارها نه تنها به جنبش پویای معلمان آسیب نخواهد زد و هیچ خللی بر اراده‌ی آهنین معلمان در راه رسیدن به خواسته‌هایشان ایجاد نخواهد کرد؛ بلکه اراده‌ی معلمان را راسخ و مطمئن می‌نماید. مثلث دولت، مجلس و نیروهای امنیتی، این‌بار نیز، دست‌ در دست هم، برای پایمال نمودن حقوق معلمان و دانش‌آموزان، با قدرت تمام، گام برداشتند تا ثابت کنند، برای فرهنگ، علم، دانش و عدالت، ذره‌ای ارزش قائل نیستند».

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: