روز پنجشنبه ۱۶مرداد ۱۳۹۹، فاطمه داوند، از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸، که در دو بیدادگاه جداگانه مجموعا به ۵ سال و ۵ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شده بود، جهت اجرای حکم بازداشت و به زندان ارومیه منتقل شد.

فاطمه داوند، ۴۲ ساله و مادر ۳ فرزند، در تاریخ ۲۵ آبان ماه ۹۸ و در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شد. او پس از ۲۰ روز و با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان ارومیه منتقل شد.

فاطمه داوند اوایل بهار سال ۹۹ با تودیع وثیقه یک میلیارد تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

فاطمه داوند، زن کرد ایرانی برای سپری کردن محکومیت ۳ سال و ۹ ماه زندان خود که در رابطه با مشارکت مسالمت‌آمیز در اعتراضات آبان ۱۳۹۸ صادر شده، به زندان ارومیه احضار شد. او پیش‌تر ۵ ماه را در رابطه با اعتراضات در زندان سپری کرده بود.
⭕️ فاطمه داوند پس از یک محاکمه ناعادلانه که در آن به «اعترافات» او استناد شده و او گزارش کرده که بر اثر شکنجه و سایر بدفتاری‌ها به دست آمده، به زندان محکوم شده است.
⭕️ عفو بین الملل از مقامات ایرانی می‌خواهد که فاطمه دادوند را آزاد کنند، چرا که او تنها به دلیل استفاده صلح‌آمیز از حقوق خود از طریق حق آزادی تجمعات و «اعترافات» اجباری زندانی شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: