روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه ۱۳۹۸, بابک علی پور, فعال مدنی ساکن رشت که پیش از این از سوی دادگاه انقلاب این شهر به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود پس از مراجعه به دایره اجرای احکام بازداشت و به زندان لاکان رشت منتقل شد. پیش از این نیز روزبه علی پور, برادر این فعال مدنی که هم پرونده ای وی بود نیز به جهت سپری کردن دوران محکومیت حبس ۱ سال و نیم خود بازداشت و به این زندان منتقل شده بود.

؛ بابک علی پور با توجه به احضاریه دریافتی جهت اجرای حکم به دایره اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب رشت احضار شد و پس از مراجعه جهت اجرای حبس ۵ ساله خود بازداشت و در حال حاضر در زندان لاکان رشت بسر میبرد.

بابک علیپور, در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۹۷ به همراه برادرش روزبه علی پور, توسط ماموران اداره اطلاعات رشت بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه اداره اطلاعات و اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه در اواخر آبان ماه ۱۳۹۷ به زندان لاکان رشت منتقل شده بودند.

لازم به توضیح است؛ ۲ هفته پس از بازداشت این ۲ فعال مدنی و تهیه‌ وثیقه‌ ۵۰ میلیون تومانی، برای آزادی موقت روزبه و بابک علیپور، نماینده‌ دادستانِ، از پذیرش وثیقه‌ تعیین شده برای ازادی این ۲ برادر فعال مدنی سر باز میزد.حدود ۴ ماه پس از بازداشت این ۲ برادر با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان رشت آزاد شده بودند.

بابک علی پور و روزبه علی پور, که حوزه فعالیتهای آنها در حوزه زنان میباشد در اسفند ماه ۱۳۹۷ پس از احضار به دادگاه توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب رشت از بابت اتهامات “توهین به رهبری” برای روزبه علی پور به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و بابک علی پور از بابت اتهام “عضویت در گروههای معاند نظام” به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند. با ارجاع پرونده به دادگاه تجدیدنظر حکم صادره از سوی دادگاه بدوی عینا به تائید دادگاه تجدیدنظر رسید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: