🔻برادر زینب ضمن تأ‌یید خبر در گفتگو با شبکه حقوق بشر کردستان گفته است:” متاسفانه دیروز از سوی مسئولین زندان برای انجام آخرین ملاقات به زندان فراخوانده شدم و عصر دیروز برای آخرین بار خواهرم را ملاقات کردم”، این در حالی است که زینب سکانوند در حین بازداشت (سال ١٣٩٠) تنها ١٧ سال داشت.

🔻زینب سکانوند لکران، فرزند محمد، متولد اول تیر ۱۳۷۳ و اهل یکی از روستاهای بخش “شوط” از توابع شهرستان ماکو بوده است. وی در اسفندماه سال ۸۸ در سن ۱۵ سالگی ازدواج می‌کند اما بعد از دو سال زندگی مشترک در تاریخ ۱۱ اسفندماه سال ۹۰ همسرش را به قتل رساند.

🔻زینب پس از معرفی خود به نیروهای انتظامی و برگزاری سه نوبت جلسه دادگاه در شعبه ٢ دادگاه کیفری اورمیه در مهرماه ٩٣ به حکم قصاص محکوم شد.

🔻وی که در سالهای اول دستگیری‌اش به ارتکاب قتل اعتراف کرده بود بعدها منکر این عمل شد و ادعا کرد که این قتل توسط فرد دیگری انجام شده و وی به دلایلی ارتکاب آن را به عهده گرفته است. اما این اظهارات هیچگاه بررسی نشد.

🔻پیشتر وکیل تسخیری در گفتگو با شبکه به ابهاماتی در مورد صحنه قتل اشاره کرده بود و به گفته وی نه تنها صحنه قتل بازسازی نشد بلکه اثر انگشت‌های آلت قتل نیز هیچگاه بررسی نشدند.

🔻روز گذشته عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای فوری از مقامات ایران خواسته بود که حکم اعدام زینب سکانوند را فورا متوقف کنند.
20181002-زینب-سکانوند-٢3d2083-image.jpg

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: