بانو فروغ تاجبخش (مادر لطفی)، از چهره های جنبش دادخواهی، روز یکشنبه ۲۱ بهمن برای همیشه ما را ترک کرد

مادر لطفی بالاخره ارام گرفت
فروغ تاجبخش از بنیانگداران جنبش مادران خاوران که نقشی،مهم در افشای جنایت های ضد بشری،دهه شصت حکومت اسلامی ایران داشت بالاخره ارام گرفت
فروغ تاجبخش نماد چهل سال ایستادگی در برابر بیدادگری نظام قضایی ایران بود .اوکه فرزندش،انوشیروان لطفی،از فعالان چپ در دوران محمد رضا شاه بود و در نظام پادشاهی پهلوی از زندانیان ازاد شده در سال پنجاه شش بود در زندان فقاهتی اما جانش را در اعدام های 67بر سر باورهایش در دادگاههای سه دقیقه ای قاضیان مرگ از دست داد .مادر لطفی اما با کشف گورهای دسته جمعی در خاوران به افشای، جنایت های حکومت دینی را افشا کرد و.جمعه اول شهریور و جمعه اخر سال را به عنوان روز بزرگداشت خاوران اعلام نمود .
روانش شاد
❇️فروغ تاجبخش (مادر لطفی) که یک گور دسته‌جمعی در کنار قبر فرزندش کشف شده بود، یکی از نخستین شاهدان گور دسته‌‌جمعی #خاوران و اجساد دفن شده در آن بود. او از شناخته‌شده‌ترین #مادران_خاوران، مادر انوشیروان لطفی است که خرداد ۱۳۶۷ #اعدام شد.

فروغ تاجبخش نخستین مواجه‌اش با این گور دسته‌جمعی را این‌گونه روایت می‌کند:
« روز چهلم انوش شد. رفتیم و گل گذاشتیم. یك دفعه خواهر من گفت: اى واى این دست چیه اونجا ؟؟؟

بانو فروغ تاجبخش، مادر انوشیروان لطفی (از اعدامیان سال ۶۷) و معروف به «مادر لطفی» از میان ما پرکشید و رفت. این بانوی داغدار، با فعالیت های خستگی ناپذیر، و با مصاحبه ها و سخنرانی های بی پروا و شجاعانه اش، نقش بسزایی در جهانی شدن آوازه ی کشتار سال ۶۷ داشته است.
يادش گرامي🌹

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: