در انتهای سفر حسن سعیدی نماینده سندیکای کارگران شرکت واحد به ژنو وپاریس بخش کارگری سازمان جهانی کار برای حمایت بیشتر از جنبش سندیکالیستی کارگران ایران ، اعلام کرد که کمیته ایرانی رسیدگی به حقوق سندیکایی کارگران ایران را با 6 نفر عضو به عنوان نماینده سازمان جهانی کار در ایران به رسمت می شناسد واسامی شش نفر از کنشگران سندیکایی واتحادیه گرا را به عنوان اعضای این  کمیته اعلام کردند. این حرکت برای نشان دادن پشتیبانی علنی وعملی سازمان های کار وکارگری جهان  از جنبش سندیکایی کارگران ایران است. مبارزات حق طلبانه نمایندگان جان بر کف رنجبران به ثمر نشست و اولین کمیته بین المللی رسیدگی به شکایات کارگران ایران تشکیل گردید. اعضای این کمیته عبارتند از حسن سعیدی. رضا شهابی. اسماعیل عبدی. ابراهیم مددی. داود رضوی. جعفر عظیم زاده و دوعضو پیشنهادی کمیته، بنامهای نسرین شیری و پروین محمدی. منبعد زحمتکشان ایران میتوانند مشگلات خود را در رابطه با مسائل کارگری از طریق این کمیته با سازمانهای بین المللی کار در میان بگذارند.

حسن سعیدی نماینده سندیکا ی کارگران شرکت واحد که به دعوت سندیکاهای کارگری فرانسه به سازمان جهانی کار دعوت شده بود دیروز4تیرماه ساعت 9وده دقیقه شب با یک پرواز مستقیم از پاریس وارد فرودگاه شد و مورد استقبال خانواده وتعدادی از اعضای سندیکا کارگران شرکت واحد و سندیکای نقاشان البرز قرار گرفت.
شایان ذکر است در این سفر آقایان داود رضوی و رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره این سندیکا به دلیل ممنون الخروج بودن از سفر بازماندند ،hasan airport

اهمیت این موضوع در ان است که کارگران ایران از این پس از حمایت بیشتری در رابطه با دفاع ازحقوقشان دارند. وحکومت ولایت فقیه به سادگی نمی تواند که این فعالان کارگری را مورد حمله وبازداشت قرار دهد. دست این کمیته برایی تصمیمات مهمی مثل سازماندهی کمیسیون های اموزشی واعزام اعضای این کمیسیون های اموزشی به همه بنگاه های اقتصادی کشور باز است. هزینه بر خورد با تشکل ها وافراد حاضر در این کمیته برا حکومت ولایت فقیه خیلی بالاتر رفته است. این اتفاق با همت وبر نامه ریزی اعضای کمیته ومشاوره انها با دیگر فعالان وسندیکالیستهای داخل وخارج از کشور که تلاش ها وحمایت ها واموزش های هر کدام به شکل گیری چنین اتفاقی بعد از دهه ها مبارزات سازمان یافته مخفی وعلنی کارگری  انجامیده است ، می تواند  راهگشای نشکل سندیکاهای بیشتری در بین مزد بگیران باشد. واز ان طریق به رشد جنبش سراسری سندیکایی واتحادیه منجر شود. که چنین روالی می تواند فرجام خوش سازماندهی فدراسیون های کارگری منطقه ای، شهری  ، استانی ، رشته ای و سراسری را در ایران در بر داشته باشد. از پیوند همه این فدراسیون های منطقه ای واستانی میتوان به چشم انداز ش کل گیری کنفدراسیون سراسری همه مزد بگیران ایران اندیشید.

منصور اسانلو

سردبیر خبر گر واز بنیان گذاران جنبش نوین سندیکایی وعضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه

27/ ژوئن /2017

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: