با نسخه جدید تلگرام داخلی از این پس ردیابی می شوید!

f2

خراسان نوشت: نسخه‌ ۴.۴ تلگرام با تغییرات جدیدی همچون اضافه‌شدن لایو لوکیشن، بازطراحی مدیاپلیر و زبان‌های جدید منتشر شد.نسخه‌ ۴.۴ تلگرام بعد از مدتی نسبتا طولانی منتشر شد و مانند همیشه، همراه آن امکانات جدیدی به این پیام‌رسان محبوب راه پیدا کردند.

لایو لوکیشن(موقعیت مکانی لحظه‌ای) :بااین امکان جالب از این پس می‌توانید موقعیت مکانی خود را به‌صورت زنده با دوستانتان به اشتراک بگذارید؛ به این صورت که مخاطب شما می‌تواندلحظه‌ای، موقعیت مکانی‌ تان را روی نقشه مشاهده کند؛ به این ترتیب دیگر نیازی به ارسال دستی توسط شما نیست. این ویژگی به ویژه برای زمان‌هایی که قصد ملاقات یکدیگر را دارید، کاربردی خواهد بود و می‌تواند در زودتر پیدا کردن یکدیگر به شما کمک کند. برای استفاده از این امکان کافی است به بخش Location بروید و گزینه «Share My Location for» را لمس کنید.با قابلیت لایو لوکیشن می‌توانید در صورت رضایت مخاطب مکان دقیق آن را روی نقشه به‌صورت زنده برای 15 دقیقه، یک ساعت یا هشت ساعت ببینید. همچنین قادر هستید مکان فعلی خود را در گروه برای اعضای آن گروه به اشتراک بگذارید و اگر سایر افراد نیز مایل باشند، می‌توانید روی یک نقشه مکان تمام افراد گروه را مشاهده کنید. البته متوقف کردن این قابلیت نیز ساده است و می‌توانید هر وقت که خواستید اشتراک گذاری موقعیت خود را غیرفعال کنید.

پلیر داخلی با طرح جدید:پلیر داخلی جدید در نسخه‌ ۴.۴ کاملا بازطراحی شده است و اکنون می توانید پلیر زیباتری را با امکانات بیشتر در اختیار داشته باشید.
زبان های جدید و پلتفورم ترجمه:از نسخه‌ ۴.۴ می‌توانید تلگرام را در زبان‌های فرانسوی، اندونزیایی، روسی و اوکراینی نیز در اختیار داشته باشید. نکته‌ عجیب، اضافه نشدن زبان فارسی با وجود تعداد بالای کاربران فارسی‌زبان تلگرام است. هرچند که تلگرام اعلام کردزبان فارسی نیز در راه است و به زودی به این پیام‌رسان اضافه خواهد شد.نکته جالب دیگری که در رابطه با زبان برنامه وجود دارد راه اندازی پلتفورم ترجمه برای تلگرام است. از طریق این بخش از وب سایت تلگرام، می توانید با اکانت خود وارد پنل شوید و ترجمه‌ زبان‌های موجود در برنامه را اصلاح کنید.

این موارد بعد از بررسی و در صورت داشتن شرایط لازم تایید خواهند شد.همچنین در‌ گروه‌های خصوصی از این پس می‌توانید مشخص کنید آیا اعضای جدید پیام‌های قبل از عضویتشان را مشاهده کنند یا خیر. همچنین پیام‌های ادمین با برچسب admin مشخص خواهند شد تا اعضا بتوانند ادمین گروه را شناسایی کنند.با ارائه آپدیت جدید تلگرام واضافه شدن ویژگی «موقعیت یابی»،شوخی هایی نیز در فضای مجازی شکل گرفته است که خواندن برخی از آن ها خالی از لطف نیست. کاربری در این باره چنین اظهارنظر کرده است که»پس از این هر جا که برویم ، زیر نظر همسرمان خواهیم بود!»شمار دیگری از کاربران نیز با توجه به این قابلیت جدید، به همه توصیه کرده اند که ازدانلود نسخه جدید تلگرام صرف نظر کنند.کاربر دیگری نیز می گوید:»از این به بعد هر وقت همسرتان از شما خواست لوکیشن خود را در تلگرام فعال کنید، بهتر است بگویید اصلا نت ندارید!»برخی دیگر از کاربران نیز راهکارهایی همچون گذاشتن گوشی در قابلمه وپیچیدن فویل آلومینیمی دور آن را برای فرار از ردیابی شدن توسط همسرشان توصیه کرده اند!

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.