بدعتی عجیب در شیوه سرکوب فعالیت صنفی دانشجویی!#محمد-شباهتی

محمد شباهتی فعال دانشجویی دانشگاه تهران و عضو سابق شورای صنفی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، در فرآیندی کاملا غیابی، به اتهام اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.

🔸این درحالی است که کلیه روند رسیدگی از جمله تفهیم اتهام، صدور کیفر خواست، برگزاری جلسه دادرسی و صدور حکم، بدون اطلاع این دانشجو و به صورت کاملا غیابی انجام گرفته‌ و هم‌اکنون در مرحله اجرای حکم است.

🔸بنابه گزارش ۲۷ آبان کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور، در پی ضبط شدن یکی از کار‌ت‌های بانکی این فعال صنفی توسط دستگاه عابر بانک و پیگیری علت این اتفاق از طریق بانک، مشخص می‌شود نامه‌ای از شعبه یک اجرای احکام شهید مقدس (اجرای احکام زندان اوین) مورخ ۱ مهر به بانک‌ها ارسال شده تا تمامی حساب‌های وی مسدود گردد. با پیگیری‌های وکیل این فعال صنفی به اجرای احکام اوین، به طوری شفاهی به وی اعلام می‌شود که محمد شباهتی به پنج سال حبس تعزیری بابت اتهام اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی محکوم شده است. این حکم در حالی هم اکنون در دایره ی اجرای احکام است که تمامی مراحل این پرونده از جمله مرحله تحقیقات، تفهیم اتهام، صدور کیفرخواست و برگزاری دادگاه مطلقا بدون اطلاع و حضور این فعال صنفی طی شده و همچنین هیچ‌گونه احضاریه یا ابلاغیه‌ای برای وی تاکنون ارسال نشده است!

🔸به دلیل غیابی بودن تمامی مراحل، هنوز هیچ اطلاعی از جزئیات دیگر این پرونده در دسترس نیست.

🔸پس از بازداشت‌های گسترده دانشجویان طی سال‌های اخیر، انواع فشار و تهدیدها، صدور احکام سنگین قضایی، این‌بار با شکل جدیدی از سرکوب مواجه هستیم: پرونده‌سازی و صدور احکام سنگین قضایی در روندی کاملا غیابی.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: