برای سی هزار کشته ۱۳۶۷در سال امضا کنیم.

فراخوان

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeii_oy7HwYmyR4A_zHFp8AmfVjbEl47T9I89Eyc6O-y48e2Q/viewform

اجرای عدالت درباره‌ی آمران و عاملان قتل عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷، در ایران
عالی‌جناب آنتونیو گوترز
دبیرکل سازمان ملل متحدقتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷ در ایران، بزرگترین قتل‌عام زندانیان سیاسی از پایان جنگ دوم جهانی می‌باشد.
اغلب اعدام شدگان، جوانانی بودند که فقط بدلیل شرکت در تظاهرات مسالمت آمیز خیابانی و یا مطالعه نشریات سیاسی اپوزیسیون زندانی شده و بسیاری از آنها دوران محکومیت خود را به پایان رسانده بودند.
زندانیان بطور گروهی اعدام شده و سپس در گورهای جمعی دفن شدند.
در تابستان ۶۷، زندانیان سیاسی در دادگاه هایی محاکمه می‌شدند که توسط «هیئت مرگ» منصوب خمینی اداره می‌شد؛ دادگاه هایی که به طور معمول از چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشید و بعد از یک پرسش و پاسخ کوتاه زندانی روانه اعدام می‌شد.طبق گزارش عفو بین الملل در دوم نوامبر ۲۰۰۷، ” در فاصله ۲۷ژوییه ۱۹۸۸ تا پایان سال، هزاران زندانی سیاسی در ایران، ازجمله زندانیان عقیدتی در زندانهای سراسر کشور اعدام شدند…. برای نقض حقوق بشر هیچگونه مصونیتی نباید وجود داشته باشد، فرقی نمی‌کند که در کجا و در چه زمانی صورت گرفته است. اعدامهای سال ۱۹۸۸ باید موضوع تحقیقاتی بی‌طرفانه و مستقل باشد، و تمامی آنهایی که مسئول بوده اند در برابر عدالت قرار داده شوند، تا تحت مجازاتهای مقتضی قرار گیرند.”
آمران و عاملان این قتل عام از ابتدای تشکیل جمهوری اسلامی! تا کنون، در بالاترین مناصب قضایی، سیاسی و امنیتی بوده اند. آنها ضمن دفاع از این جنایت علیه بشریت، کماکان به کشتار و اعدام ادامه می‌دهند.
انتشار فایل صوتی آقای منتظری – جانشین وقت خمینی- مربوط به تابستان سال ۱۳۶۷، شواهد جدیدی در مورد قتل عام بیش از ۳۰.۰۰۰ زندانی سیاسی در زندان های نظام، در تابستان آن سال که دربرگیرنده زنان، کودکان و تمام زندانیان سیاسی می‌شد را افشا می‌کند. در این فایل صوتی حسین علی منتظری در مورد این قتل عام خطاب به اعضای” هیئت مرگ” که احکام اعدام را صادر می‌کردند، می‌گوید: ”به نظر من بزرگترین جنایتی که در جمهوری اسلامی شده از اول انقلاب تا حالا”، ”این کاری است که به دست شماها انجام شده است”،‌ و ”در آینده، تاریخ ما را محکوم می‌کند و شما را در آینده،‌ جزو جنایتکاران در تاریخ می‌نویسند.”

ما امضاکنندگان زیر از شما می‌خواهیم که از طریق ”گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران”، و ”شورای حقوق بشر” و ”مجمع عمومی”، یک ”کمیته مستقل” جهت تحقیق کامل درباره این قتل عام تشکیل دهید، این کمیته موظف خواهد بود تا تمامی مدارک مربوط به این جنایت علیه بشریت، به همراه اسامی آمران و عاملان آن را به منظور برقراری عدالت، جمع آوری کند.

دررابطه با جنبش دادخواهی قتل عام ۶۷ بیشتر بخوانید:‌ http://yon.ir/cYZAT

ابراهیم رئیسی یکی از اعضای هیئت مرگ را بشناسیم
هموطن ؛ فریاد عدالت برای قربانی را بی پاسخ نگذار/ سی هزار تنها با یک حکم ننگین برسردار شدند/ امروز پژواک عدالتخواهی باش / یک امضا،‌ یک فریاد،‌ یک دادخواهی
نام و نام خانوادگی 

Your answer
کشور 

Your answer
شهر 

Your answer
شغل

Your answer
هر نکته و نظری دارید به اختصار بنویسید
Your answer

SUBMIT

Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse – Terms of Service – Additional Terms
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فراخوان
سخنی با بینندگان و همراهان سایت خبرگر

 همراهان محترم، به دلیل مشکلات مالی سایت خبرگر چند روزی نتوانست در سنگر مبارزه همیشگی خود برای اطلاع رسانی از بی صدایان ایران باشد. در همین چند روز اتفاقات زیادی در ایران ما افتاده است. پیشامد هایی که هرکدام مسیر پیش روی مردم ایران را روشن تر نشان می دهند. …

فراخوان
فوری فراخوان هفتمین روز درگذشت جهان پهلوان نوید افکاری زمان: جمعه۲۸شهریور

زمان: جمعه۲۸شهریور ۱۱صبح تا عصر مکان: قبرستان روستای سنگر،جاده شیراز سپیدان ۵۰ کیلومتربعداز شیراز منتظرحضورتمامی ایرانیان، قبایل وطن پرست وآزادی خواه(ایل لر، بختیاری، ترک،فارس،بلوچ وتمام اقوام ایران زمین) از سراسر کشور هستیم #نویدمان_را_کشتند #شیراز #نوید_افکاری #navidafkari #اعدام_نکنید #آزادشان_کنید #شیرازیها #آذربایجان #کازرون #اصفهان

فراخوان
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه:جهت اطلاع همه! تحمل و انتظار راه چاره نیست!

تصمیمات و اجرای فجایع صورت گرفته توسط سرمایه داران، کارفرمایان و صاحبان کار هفت تپه، با بهانه های مختلف به راحتی به تعویق میافتد. آنها حتی سعی در تغییر تصمیمات اثبات شده به اشکال متداول دروغین چندین دهه پیش هستند. اما آنها نمی توانند با هیچ بهانه ای، آن تصمیمات …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: