برنامه تلویزیونی منشور؛ ارزیابی پرونده حقوق بشر در ایران با شکوفه آذر ماسوله

منشور؛ ارزیابی پرونده حقوق بشر در ایران – قسمت سیزدهم

دربرنامه هفتگی منشور ،مصاحبه ای با جناب منصور اسانلو زندانی سیاسی‌سابق و از فعالین کارگری و سندیکالیست شرکت واحد اتوبوسرانی ،مدیر سایت خبرگر وجنبش ستمدیدگان دادخواه داشتیم و در مورد تجربه زندان و شکنجه ایشان همراه با یادی از زنده یادافشین اسانلوبرادر ایشان که توسط ضحاکان خامنه ای در زندان جانبخش راه آزادی شدند صحبت کردیم و همچنین به مناسبت روز جهانی کارگر که در پیش هست درمورد تاریخچه جنبش های کارگری و سیرک انتصابات حکومتی ۱۴۰۰ به گفتگو نشستیم .

به عنوان اولین خبر پیام مادرزنده یاد علی سرتیپی از جانبخشان آبان ۹۸ که در این پیام این مادردادخواه تاکید کرده است :هر انگشت جوهری یک فشنگ است و صندوق رای یک تفنگ .

به عنوان خبر بعدی به تماشای ویدئوی محمد حسین طاهایی که برای کشته شدگان اعتراضات سال ۸۸ خوانده بود : “لالا دیگه بسه گل لاله ” “نمیبینی نشسته گلوله توسینه “سزای عاشقان خوب ما اینه ؟به تماشا نشستیم .
این جوان نازنین ۱۰ سال بعد در اعتراضات آبان ۹۸ با گلوله های مزدوران علی خامنه ای جانبخش راه آزادی میهن شد .
خبر بعدی اختصاص داشن به چندین پیام از مادران دادخواه و داغدار آبان ۹۸ خطاب به تاج زاده اصلاح طلب و مضمون نهایی این پیام ها این بود : اصلاح طلب اصول گرا دیگه تمومه ماجرا .و انگشت در خون پاره های تن ما نزنید …‌
واکنش و پیام حامد اسماعیلیون به اعلام کاندیداتوری مصطفی تاج زاده و فایل صوتی جواد ظریف : جواد ظریف تاریخ را عوض نکن.تاریخ خود تویی که لکه ننگ آن هستی .ما رسانه نداریم اما فریادمان ابدی ایست .
خبر بعدی اختصاص به توییت سعید افکاری ، برادر جاوید نام نوید افکاری داشت .
بیانیه فرزندان اعدام شدگان دهه ۶۰ و قتل عام ۶۷ علیه تخریب خاوران : پرچم دادخواهی ما تا همیشه برافراشته خواهد بود .
پیام ویدیویی مهم حشمت اله طبرزدی در آستانه روز جهانی کارگر که همگان را دعوت به حضور در خیابان کرد را به تماشا نشستیم .
در مورد محدودیت های مضاعف ایجاد شده برای زندانی سیاسی مریم اکبری منفرددر تبعید اطلاع رسانی کردیم و دلنوشته ای از نرگس محمدی هم بندی مریم شیرزن دلاور و آزادیخواه با این مضمون : مریم باشرف حبس می کشد ،مریم استوارتر و مقاوم تر بیرون خواهد آمد را خواندیم .
خبر بعدی اختصاص داشت به حکم اعدام دو زندانی سیاسی گمنام به اتهام سب النبی .
انتقال عبدالرسول مرتضوی زندانی سیاسی واز امضا کنندگان بیانیه ۱۴ و استعفای خامنه ای و مجروح و معلول جنگ ایران و عراق به سلول انفرادی زندان رجایی شهر خبری بود که اوج قساوت و سرکوب رژیم اسلامی را در ذهن مان بیشتر از پیش به نمایش گذاشت.
زندانیان سیاسی در ایران طی ثبت دادخواست رسمی علیه مجازات سلول انفرادی به پا خواستند .
فاطمه ملکی همسر محمد نوریزاد طی پیامی اعلام کرد : دوسال بازداشت غیر قانونی ،زخم های هرروزه، زندانیان سیاسی ،محمد نوریزاد را آزاد کنید .
پیام محمد نوریزاد به آرتین ۴ ساله : من از طرف آنانی که در این سالهای اسلامی بر تو و هم کیشانت (بهایی ها) جفا باریده اند ، پوزش میخواهم .
خبر آخراختصاص داشت به نامه زندانی سیاسی سهیل عربی در حمایت از عبدالرسول مرتضوی هم بندی اش با این تیتر : برفها آب شدند اما کبک ها هنوز به دنبال جایی برای پنهان کردن سرهایشان هستند .

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: