برنامه تلویزیونی منشور؛ ارزیابی پرونده حقوق بشر در ایران با شکوفه آذرماسوله

دربرنامه هفتگی منشور مصاحبه ای مهم با دکتر حسن نایب هاشم پزشک و فعال حقوق بشر داشتیم و در مورد توافق برجام و مذاکرات هسته ای و نقض حقوق بشر در صورت بازگشت دولت جدید آمریکا به این مذاکرات به گفتگو نشستیم .
از ایشان پرسیدم : رژیم آیت الله ها سود فراوانی از موفقیت در مذاکرات برجام خواهد برد ،از جمله حداقل ۳۰ میلیارد دلار بلوکه شده و همچنین دسترسی دوباره به بازار نفت نظر شما در این مورد چیه ؟
به عنوان اولین خبر به دستگیری وبازداشت خانواده های جانبخشان قیام #آبان_خونین_۹۸ و اعتراضات ۸۸ ومادران دادخواه پرداختیم تا فراموش نکنیم .
#آبان_ادامه_دارد
خبر بعدی اختصاص داشت به ویدئوی خانواده های آبان ۹۸ که پس از آزادی سرود ای ایران ای مرز پرگوهر سردادند واین پیامی ایست برای دیکتاتور که این همبستگی و یکدلی را نظاره کند .
به عنوان خبر بعدی پای سخنان مادر ابراهیم کتابدار سکینه احمدی نشستیم که افشاگری بود در مورد توهین و و خشونت ماموران مزدور علی خامنه ای نسبت به مادران داغدار و فرزند از کف داده ی آبان ….

دلنوشته #سحر_بهشتی خواهر زنده یاد #ستار_بهشتی کارگر و وبلاگ نویسی که در زیر شکنجه کشته شد خبر بعدی بود .
اطلاع رسانی درموردوضعیت دو دانشجوی نخبه المپیادی زندانی ‘که پس از یکسال بلاتکلیفی و انفرادی به فساد فی الارض متهم شده اند؛عنوان خبر بعدی بود .
در ادامه برنامه به چند زندانی سیاسی گمنام که در شرایط بسیار وخیم و دشواری از نظر وضعیت جسمانی میبرند از جمله ؛میثم بهرام آبادی آسیب شدید قرنیه چشم .و یک سال بلاتکلیفی دو زندانی سیاسی مهران قره باغی و مجید خادمی و خطر اعدام آنها پس از تهدید قاضی پرونده به اعدام بخش بعدی گزارشات را تشکیل میداد.
در هفته گذشته اعتراضات گسترده بازنشستگان تامین اجتماعی از مهمترین اتفاقات و اعتراضات مردمی بود .
یکی از اشخاصی که در این اعتراضات مردمی دستگیرشده و همچنان در زندان به سر میبرد اسماعیل گرامی بود که در منزل خود توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر شد .
بخشی از فعالین حقوق بشر و اپوزبسیون خارج از کشور با در دست داشتن عکس زندانیان سیاسی مقابل محل برگزاری مذاکرات هسته ای ژنو طی ویدئویی اعتراض خود را به نقض فاحش حقوق بشر اعلام کردند .
محمد نوریزاد زندانی سیاسی شجاع طی پیامی سیرک انتخابات را تحریم کرد و مشخصا نقش اصلاح طلبان به عنوان خائن ترین جریان سیاسی را یاد آوری نمود .
ناصر فهیمی زندانی سیاسی کرد به کارزار #نه_به_جمهوری_اسلامی پیوست.
کانون نویسندگان ایران طی بیانیه ای اعلام کردند : جان بکتاش آبتین ودیگر زندانیان سیاسی به دلیل کرونا ویروس در خطر است و خواستار آزادی بی قید و شرط آنها شدند.
وبه عنوان آخرین خبر به قسمت هایی از نامه سید هاشم خواستار نماینده صنفی معلمان مشهد و از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ به علی خامنه ای پرداختیم : استعفا وعذرخواهی وتوبه کن.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: