برنامه تلویزیونی منشور؛ ارزیابی پرونده حقوق بشر در ایران با شکوفه آذرماسوله

ویدیو ها

دربرنامه هفتگی منشور مصاحبه ای مهم با دکتر حسن نایب هاشم پزشک و فعال حقوق بشر داشتیم و در مورد توافق برجام و مذاکرات هسته ای و نقض حقوق بشر در صورت بازگشت دولت جدید آمریکا به این مذاکرات به گفتگو نشستیم .
از ایشان پرسیدم : رژیم آیت الله ها سود فراوانی از موفقیت در مذاکرات برجام خواهد برد ،از جمله حداقل ۳۰ میلیارد دلار بلوکه شده و همچنین دسترسی دوباره به بازار نفت نظر شما در این مورد چیه ؟
به عنوان اولین خبر به دستگیری وبازداشت خانواده های جانبخشان قیام #آبان_خونین_۹۸ و اعتراضات ۸۸ ومادران دادخواه پرداختیم تا فراموش نکنیم .
#آبان_ادامه_دارد
خبر بعدی اختصاص داشت به ویدئوی خانواده های آبان ۹۸ که پس از آزادی سرود ای ایران ای مرز پرگوهر سردادند واین پیامی ایست برای دیکتاتور که این همبستگی و یکدلی را نظاره کند .
به عنوان خبر بعدی پای سخنان مادر ابراهیم کتابدار سکینه احمدی نشستیم که افشاگری بود در مورد توهین و و خشونت ماموران مزدور علی خامنه ای نسبت به مادران داغدار و فرزند از کف داده ی آبان ….

دلنوشته #سحر_بهشتی خواهر زنده یاد #ستار_بهشتی کارگر و وبلاگ نویسی که در زیر شکنجه کشته شد خبر بعدی بود .
اطلاع رسانی درموردوضعیت دو دانشجوی نخبه المپیادی زندانی ‘که پس از یکسال بلاتکلیفی و انفرادی به فساد فی الارض متهم شده اند؛عنوان خبر بعدی بود .
در ادامه برنامه به چند زندانی سیاسی گمنام که در شرایط بسیار وخیم و دشواری از نظر وضعیت جسمانی میبرند از جمله ؛میثم بهرام آبادی آسیب شدید قرنیه چشم .و یک سال بلاتکلیفی دو زندانی سیاسی مهران قره باغی و مجید خادمی و خطر اعدام آنها پس از تهدید قاضی پرونده به اعدام بخش بعدی گزارشات را تشکیل میداد.
در هفته گذشته اعتراضات گسترده بازنشستگان تامین اجتماعی از مهمترین اتفاقات و اعتراضات مردمی بود .
یکی از اشخاصی که در این اعتراضات مردمی دستگیرشده و همچنان در زندان به سر میبرد اسماعیل گرامی بود که در منزل خود توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر شد .
بخشی از فعالین حقوق بشر و اپوزبسیون خارج از کشور با در دست داشتن عکس زندانیان سیاسی مقابل محل برگزاری مذاکرات هسته ای ژنو طی ویدئویی اعتراض خود را به نقض فاحش حقوق بشر اعلام کردند .
محمد نوریزاد زندانی سیاسی شجاع طی پیامی سیرک انتخابات را تحریم کرد و مشخصا نقش اصلاح طلبان به عنوان خائن ترین جریان سیاسی را یاد آوری نمود .
ناصر فهیمی زندانی سیاسی کرد به کارزار #نه_به_جمهوری_اسلامی پیوست.
کانون نویسندگان ایران طی بیانیه ای اعلام کردند : جان بکتاش آبتین ودیگر زندانیان سیاسی به دلیل کرونا ویروس در خطر است و خواستار آزادی بی قید و شرط آنها شدند.
وبه عنوان آخرین خبر به قسمت هایی از نامه سید هاشم خواستار نماینده صنفی معلمان مشهد و از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ به علی خامنه ای پرداختیم : استعفا وعذرخواهی وتوبه کن.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ویدیو ها
تجمع اعتراضی بیش از ۱۸۰۰ نفر از کارگران پیمانکاری پالایشگاه تندگویان تهران

تجمع اعتراضی بیش از ۱۸۰۰ نفر از کارگران پیمانکاری پالایشگاه تندگویان تهران امروز چهارشنبه ۶ بهمن‌ماه کارگران پیمانکاری پالایشگاه تندگویان تهران در اعتراض به عدم دریافت حق و حقوق قانونی خود و عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در محوطه شرکت دست به تجمع زدند.

ویدیو ها
تجمع اعتراضی کارگران کارخانه لاستیک بارز کرمان

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه لاستیک بارز کرمان امروز سه‌شنبه پنجم بهمن‌ماه کارگران کارخانه لاستیک بارز کرمان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه در محوطه کارخانه دیت به تجمع زدند.

ویدیو ها
راهپیمایی و تجمع اعتراضی کارگران «کارد به استخوان رسیده» پتروشیمی رازی

راهپیمایی و تجمع اعتراضی کارگران «کارد به استخوان رسیده» پتروشیمی رازی صبح امروز دوشنبه ۴ بهمن ماه جمعی از کارگران پتروشیمی رازی در اعتراض به ممنوع الورود شدن تعدادی از کارگران دست از کار کشیدند و مقابل حراست مجموعه اعتراض کردند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: