برنامه منشور؛ ارزیابی پرونده حقوق بشربا شکوفه آذر ماسوله با حضور حشمت اله طبرزدی : موضوع مصاحبه تحریم انتصابات حکومتی ۱۴۰۰

در هفته گذشته یکی از مهمترین اتفاقات شکل گیری و پیوستن افراد مختلف جامعه ایرانی وخارج از کشور به کمپین #نه_به_جمهوری_اسلامی بود .
برنامه را با پیوستن و پیام شکوفه آذرماسوله زندانی سیاسی ومجری تلویزیون آزادی به کمپین #نه_به_جمهوری_اسلامی آغاز کردیم .
به همین مناسبت در قسمت میانی برنامه از جناب حشمت اله طبرزی فعال سیاسی و دبیرکل جبهه دموکرات ایران دعوت کردیم که درمورد این کمپین وتحریم انتصابات حکومتی ۱۴۰۰ همراه ما باشند .
در برنامه این هفته به عنوان اولین خبر ازبیانیه حمایتی بیش از ۶۴۰ نفر از کنشگر سیاسی و مدنی ، هنرمند و ورزشکار ، پژوهشگر و استاد دانشگاه از کمپین نه به جمهوری اسلامی به عنوان محور همبستگی ملی سخن گفتیم .
درهفته گذشته تبعید زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد بعد از دوازده سال زندان به زندان سمنان و بسیاری زندانیان سیاسی دیگر توسط مزدوران دیکتاتور علی خامنه ای انجام شد در این خصوص ، به پیام شیرزن دلاور گلرخ ایرایی به هم بندی ایش مریم اکبری منفرد را داشتیم.
در همین مورد نامه حمایتی ۱۴ زندانی سیاسی از بند زنان زندان اوین در واکنش به این تبعید ظالمانه با تیتر: او چون ستونی استوار است را اطلاع رسانی کردیم .
تبعید زندانیان سیاسی تنها به مریم اکبری منفرد محدود نشد انتقال سپیده قلیان زندانی سیاسی و خبرنگار اعتراضات هفته از اوین به بوشهر، تبعیداسماعیل عبدی فعال صنفی معلمان به زندان رجایی شهروبه تعداد دیگری از زندانیان سیاسی را که تنها در چند هفته اخیر انجام شده است پرداختیم .
در مورد نامه نسرین ستوده خطاب به رئیس سازمان زندان ها :زندان قرچک را تعطیل کنید صحبت کردیم.
پیام حشمت اله طبرزدی دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران : برای همرزمم محمد نوریزاد ؛ رفیق طاقت بیار قسمت بعدی ازگزارشات این هفته بود .

در بخش میانی برنامه در قسمت مصاحبه با جناب حشمت اله طبرزی دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران همراه شده واز ایشان به عنوان یکی از زندانیان سیاسی باسابقه درمورد خاطرات زندان شنیدیم وبه مناسبت چهارشنبه سوری به صحبت های شنیدنی ایشان در مورد آتش زدن صفحه رای شناسنامه گوش سپردیم .
پیام های فعالین مدنی وسیاسی به مناسبت ۸ مارس همچنان ادامه دارد.
به همین مناسبت به پیام های اسماعیل بخشی به سپیده قلیان ،پیام مادر شلر فرهادی، پیام مادر و دختر مخالف حجاب اجباری ، یاسمن آریانی ومنیره عربشاهی و همچنین به پیام پروین محمدی فعال کارگری ونایب رییس هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران به مناسبت این روز بود .

 

در بخش زندانیان گمنام این هفته به دو زندانی سیاسی ماهان جلال دوست که به بیدادگاه احضار شده ، و کامیار فکور که به گفته اتحاد بازنشستگان با وجود ضرب و شتم در تجمعات بازنشستگان همچنان در سکوت خبری در زندان است ، یاد کردیم .
۳۹ سازمان مدافع حقوق بشر در بیانیه ای مشترک لزوم تمدید ماموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل درامور ایران را با توجه به نقض گسترده حقوق بشر در ایران را یاد آور شدند .
درخواست فوری فعالین مدنی و سیاسی از حقوق بشر سازمان ملل برای رسیدگی به وضعیت وخیم زندانیان سیاسی و عقیدتی بخش دیگری از گزارشات این هفته بود .
وبه عنوان آخرین خبر به دلنوشته مادر جانبخش راه آزادی بهنود رمضانی که درسال ۸۹ در چهارشنبه سوری با ضربه های وحشیانه باتوم وشوکر پر کشید بار دیگر به یادمان آورد که چه نازنین جوانانی به دست ضحاکان دیکتاتورپرپرشدند .

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: