برنامه منشور؛ حقوق بشر در ایران با شکوفه آذر ماسوله همراه با پیام های نوروزی مادران دادخواه ابان 98

در هفته گذشته به مناسبت آغاز سال جدید به عنوان اولین خبر به مادر جاوید نام #نوید_افکاری بهینه نامجو که در کنار آرامگاه فرزندش به پیشواز سال جدید رفت و سفره هفت سین اش را در نخستین نوروز پس از اعدام فرزندش بر مزار او چید سخن گفتیم .
برنامه را با ویدئو و پیام نوروزی مادر زنده یاد #مهرداد_ معین فر از جانبخشان قیام خونین آبان ۹۸ ادامه دادیم .
همچنین ویدئو پیام نوروزی منوچهربختیاری پدر زنده یاد #پویا_بختیاری با تیتر سال :#نه_به_جمهوری_اسلامی را پخش کردیم .
به عنوان خبر بعدی ویدئو فریادهای مادر #وحید_دامورخطاب به خامنه ای :آخرین عیدت باشه خامنه ای …. از جانبخشان قیام آبان ۹۸ برمزار فرزندش در زمان تحویل سال را به تماشا نشستیم .
یادی کردیم از دو خانواده داغدار محمد داسنان خواه جوان پانزده ساله اعتراضات مردمی آبان و زنده یاد مهدی دائمی تنها فرزند خانواده که در روز تولدش با شلیک گلوله ضحاکان در آغوش مادرش آسمانی شد .
در ویدیو بعدی به پهن کردن سفره هفت سین فرنگیس مظلوم و مادر آرشام رضایی در نزدیکی زندان گوهر دشت مادر دو زندانی سیاسی نشستیم.
تعدادی از مادران شجاع جانبخشان آبان ۹۸ در ویدئویی پیوستن شان را به کمپین #نه_به_جمهوری_اسلامی اعلام نمودند به تماشای این ویدئو دلاورانه نشستیم،تا تجدید عهدی باشد با خون پاک نازنینان آبان….
همچنین ویدئویی از تعدادی فعالین مدنی در کنار آرامگاه #امیر_رضا_عبدالهی نوجوان ۱۳ ساله آبان داشتیم که به کمپین #نه_به_جمهوری_اسلامی پیوستند.
در خبر بعدی به پیام توییتری حسین دائمی پدر آتنا دائمی در خصوص تبعید ش به زندان لاکان که میگوید هنوز صدایش رساست،هنوز مقاوم و ایستاده است.

در قسمت میانی برنامه دو مصاحبه داشتیم با آقایان بهمن صادقی نور از زندانیان سیاسی سابق و حامد ذاکری که در مورد پتیشن امضا ونحوه امضا این پتیشن برای حمایت از فعال سیاسی ومدنی محمد نوریزاد که در شرایط جسمی بسیار وخیمی ایست اطلاع رسانی کردیم .

در بخش دوم برنامه ، به درخواست محمد نوریزاد و دیگر امضا کنندگان بیانیه ۱۴ که از همه ایرانیان میخواهند به کمپین و کارزار نه به جمهوری اسلامی بپیوندند.
همچنین درمورد پیام تبریک محمد نوریزاد به نرگس محمدی،نامزد جایزه ی صلح نوبل صحبت کردیم .
درهفته ای که گذشت خبر تبعید چندین زندانی سیاسی از جمله کسری نوری از دراویش زندانی که با ضرب وشتم انجام شد و همچنین تبعید سعید اقبالی به زندان رجایی شهر را داشتیم .به همین علت تعداد ۳۴ نفر از زندانیان سیاسی طی بیانیه ای اعلام اعتصاب غذا نمودند متن بیانیه مهم اعتصاب غذا را قرائت نمودیم .
ضمن اینکه در اعتراض به این تبعید و فشارهانامه اعتراضی ۱۸ زندانی سیاسی از زندان گوهر دشت که در این نامه تاکید شده بود چنین اقداماتی ذره ای موجب عقب نشینی ما زندانیان سیاسی از حقوق انسانی و فریاد عدالت خواهی مان خاموش نخواهد شد .
به عنوان آخرین خبر به نامه سپیده قلیان زندانی سیاسی که پس از تبعید به زندان بوشهر اعلام کرده است مرابا دستبد و پابند در میدان انقلاب چرخاندند. میخواستم داد بزنم من نه امید اسدبیگی هستم ونه کسی که دوبار به هواپیمای اوکراین شلیک کرد …..!!!!

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: