#بهنام_موسیوند مدتهاست از مشکل پروستات و درد کلیه رنج میبره و این مشکل درحدیه که شبها خواب رو ازچشمش گرفته.درروزهایی که من در زندان بودم پزشک به بهنام گفته بود نیاز فوری به عمل جراحی داره ولی این عمل قطعا در زندان میسر نیست و بخاطر محیط آلوده امکان عفونت وجود داره.پزشک زندان دستور اعزام بهنام به بیمارستان رو صادر کرده ، اما بهنام به دلیل عدم پذیرش دستبند و پابند به هنگام اعزام به مراکز درمانی ( طبق آیین نامه سازمان زندانها در هنگام اعزام به مراکز درمانی ضرورتی به زدن دستبند و پابند وجود ندارد ) تاکنون از رسیدگی پزشکی محروم مانده است .

زندانیان سیاسی گمنام
#بهنام_موسیوند فعال سیاسی و حقوق بشری است که خودش ترجیح می‌دهد بعنوان یک «مبارز دادخواه» معرفی شود.
چند بار بازداشت و به حبس محکوم شده است. موسیوند آخرین بار خرداد ۱۳۹۹ جهت اجرای حکم به #زندان_اوین منتقل شد، و در شهریور همان سال به #زندان_رجایی_شهر تبعید شد.
او بشدت بیمار است، از #پروتستات ، #تکرر_ادرار و #درد_کلیه رنج می‌برد و از #حق_درمان محروم است.
موسیوند به اعزام زندانی سیاسی با دستبند و پابند به بیمارستان معترض است، #سهیل_عربی هم‌بند و دوست نزدیک بهنام که به تازگی از زندان آزاد شده است در توییتر خود نوشته:
‏وقتی با ‎دستبند، پابند یا لباس زندان دالتونی اعزام می‌کنند به جایی مثل بیمارستان، نگاه‌های مردم انقدر برات دردناک است که بیماریت را فراموش می‌کنی، می‌خواهی به مردم بگویی من دزد نیستم، جانی نیستم، به دلیل دادخواهی زندانی شده‌ام.
‏قبل از اعزام همیشه به ما تاکید می‌کنند که به کسی نگوییم ‎#زندانی_سیاسی هستیم.
روی پرینت معرفی‌نامه سه مهر بزرگ قرمز زده‌اند: مجرم امنیتی است؛تحت تدابیر شدید امنیتی اعزام شود!
‏شب اعزام استرس‌زا‌ تر از شب اعدام است، آنقدر حین اعزامها، زندانی را آزار می‌دهند که خیلی از ما بهتر دانستیم درد بکشیم، درمان نشویم اما تحقیر و شکنجه هم نشویم. دستبند را به دزدهای اصلی باید زد ،نه او که با دزد اصلی جنگید.
سهیل عربی در ادامه روایت می‌کند:
برای اعزام به بیمارستان، من و بهنام ‏گفتیم ‎دستبند نمی‌زنیم چون خلافکار و دزد نیستیم بلکه با دزدها مبارزه کردیم.
#قاسم_صحرایی به ۶ مزدور گردن کلفت دستور داد ما را به زور به ‎انفرادی بیاندازند.
من و ‎بهنام را روی زمین کشیدند و با لگد به شکم و بیضه‌ام کوبیدند…‏ آنها به وحشیانه‌ترین شکل به ما حمله کردند و روی زمین کشاندند و کتک زدند، ما فریاد زدیم: «ننگ بر ستمگر»
و چند روز بعد متهم به «توهین به خامنه‌ای» شدیم!
‏به کسی مثل بهنام که رد مال «‎بدهی» ندارد، باید دستبند زد؟! اما کسی که هزاران میلیارد دارایی مردم را غارت کرده خیلی شیک و با کت شلوار اعزام می‌شود؟
آیا این عدالت است؟!
فقط برای اینکه گفتیم ما بدهی نداریم و بنابراین هراسی از فرار ما نیست، پس دستبند نمی‌زنیم، کتکمان زدند.
بهنام با پای خودش به زندان آمد، فرصت داشت که خارج از ایران بماند، اما انتخابش این بود که کنار مردمش مبارزه کند. کسی که باید فرار کند شمایید، اینجا خانه‌ی ماست، شما اشغال‌گر هستید.
به گفته عربی، ‏دادیار «نماینده دادستان» می‌گوید، مرخصی، حق نیست،بلکه امتیاز استقب

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: