بری روزن، از بازماندگان گروگانگیری سال۱۳۵۸ سفارت آمریکا در تهران:

«معصومه ابتکار یک بازجوی عصبانی و خشن بود و روز آخر قبل از خروج از ایران، من را بازجویی کرد و گفت اگر در مورد ما بد بگویی، جلوی خروج تو را می‌گیرم.امروز فرزند او در آمریکاست»

بری روزن با اشاره به ادامه اعتصاب غذای نزار زاکا و جمشید برزگر و شماری دیگر از فعالان سیاسی در مقابل محل مذاکرات، گفت که این پایان راه نیست، ما را حمایت کنید و امید را زنده نگه دارید.

نزار زکا، صبح روز جمعه اول بهمن ماه با انتشار ویدئویی در توییتر از ورود خود به شهر وین خبر داد. او نوشت که آمده است تا در اعتصاب غذا به بری روزن بپیوندد. او می‌گوید: “ما از قدرت‌های جهانی می‌خواهیم که قبل از امضای هر گونه توافقی، آزادی همه گروگان‌هایی را که در ایران نگهداری می‌شوند را در اولویت قرار دهند.

– تجمع اعتراضی علیه جمهوری اسلامی مقابل هتل محل مذاکرات احیای برجام در وین؛ در حمایت از زندانیانی که در زندان اوین در اعتصاب غذا هستند و همچنین محکومیت مرگ بکتاش آبتین در زندان. بری روزن، دیپلمات سابق آمریکا، جمشید برزگر، نویسنده و روزنامه‌نگار، و مینا احدی، فعال سیاسی، از جمله کسانی هستند که با اعتصاب غذا در این مکان به سیاست‌های جمهوری اسلامی در قبال زندانیان به‌ ویژه به گروگان گرفتن شهروندان دوتابعیتی اعتراض کرده‌اند. یکی از خواسته‌های این معترضان، آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی و دو تابعیتی در زندان‌های ایران است.

جمعی از هموطنان مقیم وین اتریش و اروپا و فعالان سیاسی و رسانه‌ای در خارج از کشور، ضمن اعلام حمایت از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در زندان‌های جمهوری اسلامی، به تحصن اعتراضی در مقابل محل مذاکرات برجام در وین می‌پیوندند.

امروز پس از گذشت سومین روز اعتصاب غذای بری روزن دیپلمات سابق ایالات متحده و گروگان پیشین جمهوری اسلامی، در حمایت از تمام زندانیان به ویژه شهروندان خارجی و دوتابعیتی که در زندان‌های این حکومت گرفتار شده‌اند، هموطنان و فعالان سیاسی و رسانه‌ای مقیم اروپا نیز به این تحصن پیوستند.

با آغاز این حرکت اعتراضی، جمشید برزگر تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه‌ای نیز با انتشار یادداشتی در توییتر اعلام کرد؛ به مدت یک هفته در مقابل ساختمان محل مذاکرات هسته‌ای در وین تحصن و اعتصاب غذا خواهد کرد.

مینا احدی فعال سیاسی پیشتر با انتشار پیامی از صفحه شخصی خود حمایت خود را اعلام و به اعتصاب کنندگان پیوست .

نزار زاکا شهروند لبنانی‌تبار که پیشتر به مدت چهار سال گروگان جمهوری اسلامی بود، به فعالان سیاسی و رسانه‌ای اعتصاب‌کننده در مقابل ساختمان هتل محل انجام مذاکرات هسته‌ای در وین خواهد پیوست.

بنابر اعلام سازمان “کمک به گروگان‌ها در سرتاسر جهان”، نزار زاکا عضو هیات مدیره این سازمان و از زندانیان خارجی پیشین که به مدت چهار سال گروگان‌ جمهوری اسلامی در زندان‌های این حکومت بود، جهت شرکت در اعتصاب غذا فعالان سیاسی به وین وارد شد.

الیکا آشوری فرزند انوشه آشوری، ایرانی دو تابعیتی اعلام کرد که پدرش از فردا ۲۳ ژانویه برابر با سوم بهمن ۱۴۰۰، به جمع اعتصاب غذا کنندگان در زندان اوین می‌پیوندد.

آقای آشوری مدت چهار سال و نیم است که در زندان اوین به سر می‌برد. همچون دیگر زندانیان دو تابعیتی تنها جرم او داشتن تابعیت بریتانیایی است. الیکا آشوری با انتشار این ویدیو در اکانت توییتر خود ضمن اشاره به کمپین همراهی با زندانیان سیاسی و حضور آقای بری روزن گروگان سابق آمریکایی و نزار زاکا اهل لبنان و همه روزنامه نگاران و فعالینی که به این کمپین پیوسته‌اند خواستار همراهی دیگر شهروندان به این کارزار شد.

او در این پیام ویدیویی با اشاره به نگرانی از اعتصاب غذای پدر خود و سلامتی ایشان با توجه به سن بالا می‌گوید: تمام تلاش‌های ما برای آزادی او با بن‌بست مواجه شده است.

چهره‌های سرشناس دیگری نیز به احتمال بسیار در حمایت از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در زندان‌های تهران در اعتراض به قتل بکتاش آبتین، به این تحصن خواهند پیوست.

 

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: