بهنام موسیوند بازداشت و به زندان اوین منتقل شد

خبر

بهنام موسیوند ، فعال مدنی، روز یکشنبه ۲۵خرداد۹۹، جهت تحمل ۶ سال حبس تعزیری توسط شعبه ۱ اجرای احکام کیفری بیدادسرای امنیت تهران احضار و پس از حضور، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

 

بهنام موسیوند در اسفندماه ۹۸ در بیدادگاه ضد انقلاب تهران محاکمه و به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.
این حکم در بیدادگاه تجدید نظر نیز عینا تایید شد.

بر اساس قوانین ساخته ولایت فقیه، با استناد به ماده ۱۳۴ « قانون مجازات اسلامی» مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و یک سال حبس از بابت اتهام « فعالیت تبلیغی علیه نظام» برای این فعال مدنی قابل اجرا شناخته شده است.

در ابلاغیه صادره از سوی شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای امنیت از بهنام موسیوند خواسته شده ظرف مدت ۵ روز خود را به شعبه مذکور جهت اجرای حکم حبس تعزیری معرفی کند.

شایان ذکر است بهنام موسیوند در تاریخ ۱۲ بهمن۱۳۹۶ توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده و روز ۲۸ اسفند همان سال با تودیع قرار کفالت از زندان آزاد شده بود.
بهنام موسیوند در شهریور۱۳۹۸ در شعبه ۲۸بیدادگاه ضدانقلاب تهران  «قاضی» مقیسه از بابت اتهام «اجتماعی و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام « فعایت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
این حکم در مرحله تجدید نظر توسط شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تایید شد …

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
✅ کینه و خصومت تا کجا؟ نقاشی شجریان را قطع کردند و جای‌اش گچ ریختند

  تندیس چوبی محمدرضا شجریان در پارک مشهد قطع شد «احمدرضا نبی‌زاده»، هنرمندی مشهدی که پس از فوت «محمدرضا شجریان»، کار حکاکی تصویر این استاد نامی آواز ایران را بر روی تنه درختی قطع شده در «پارک ملت» مشهد آغاز کرده بود، روز پنجم آبان ۱۳۹۹ در صفحه اینستاگرامش با …

خبر
۴ نوکیش مسیحی به تحمل ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

روز شنبه ۳ آبان ماه ۱۳۹۹، شعبه ۲۸ بیدادگاه ضدانقلاب تهران، به ریاست محمد مقیسه با صدور دادنامه ای ۴ نوکیش مسیحی را در مجموع به تحمل ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد. روز دوشنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، مهدی اکبری، مهدی روح پرور، فاطمه شریفی و سیمین سهیلی نیا، …

خبر
♦️زجر دادن و عدم رسیدگی پزشکی به پویا قبادی در زندان تهران بزرگ♦️

خبرهای رسیده حاکی از زجر دادن و عدم رسیدگی پزشکی به پویا قبادی زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ است. ۲آبان ۹۹، پویا قبادی بیش از ۲ ماه است که از درد دندان رنج می برد. پیش از این در اوایل شهریورماه ۹۹، امین وزیری به این زندانی سیاسی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: