بهنام موسیوند بازداشت و به زندان اوین منتقل شد

خبر

بهنام موسیوند ، فعال مدنی، روز یکشنبه ۲۵خرداد۹۹، جهت تحمل ۶ سال حبس تعزیری توسط شعبه ۱ اجرای احکام کیفری بیدادسرای امنیت تهران احضار و پس از حضور، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

 

بهنام موسیوند در اسفندماه ۹۸ در بیدادگاه ضد انقلاب تهران محاکمه و به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.
این حکم در بیدادگاه تجدید نظر نیز عینا تایید شد.

بر اساس قوانین ساخته ولایت فقیه، با استناد به ماده ۱۳۴ « قانون مجازات اسلامی» مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و یک سال حبس از بابت اتهام « فعالیت تبلیغی علیه نظام» برای این فعال مدنی قابل اجرا شناخته شده است.

در ابلاغیه صادره از سوی شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای امنیت از بهنام موسیوند خواسته شده ظرف مدت ۵ روز خود را به شعبه مذکور جهت اجرای حکم حبس تعزیری معرفی کند.

شایان ذکر است بهنام موسیوند در تاریخ ۱۲ بهمن۱۳۹۶ توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده و روز ۲۸ اسفند همان سال با تودیع قرار کفالت از زندان آزاد شده بود.
بهنام موسیوند در شهریور۱۳۹۸ در شعبه ۲۸بیدادگاه ضدانقلاب تهران  «قاضی» مقیسه از بابت اتهام «اجتماعی و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام « فعایت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
این حکم در مرحله تجدید نظر توسط شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تایید شد …

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم ))

ما از شما یاران گرامی خواهش می کنیم بر پایه خواسته های مشترک حداقلی به هم بپیوندیم . منصور اسانلو کارگرسندیکالیست و سخنگوی دوره ای جنبش ستمدیدگان دادخواه ایران : ”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم )) ما بخشی از نیروهای مردمی …

خبر
مراسم اهداء شاخه گل برای جانباختگان قیام دیماه ۹۶ و قربانیان هواپیمای اکراینی

در گرامیداشت سومین سالگرد قیام دیماه ۹۶ و یاد جان باختگان این قیام و همچنین اولین سالگرد کشته شدگان جنایت سپاه

خبر
نامه تکان دهنده سهیل عربی ؛ هرآینه سکوت جایز که نیست، هیچ! بلکه جنایت است

وقتی زندان هم مقدس می شود؛ انتقاد به عملکرد مسولان زندان و افشاگری درباره ی زندان مصداق ارتکاب جرم توهین به مقدسات ! ‌ هرآینه سکوت جایز که نیست ،هیچ! بلکه جنایت است من ۹۹۱۱۶ هستم ،شما پیشتر مرا با نام سهیل عربی می شناختید . ۹۹۱۱۶ باز هم بازداشت …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: