به یاد ستار بهشتی کارگر وبلاگ نویس شجاعی که زیر شکنجه مزدوران خامنه ای آسمانی شد

🔴 نهم آبان ۱۳۹۱ بود که ستار بهشتی بازداشت شد

چهار روز بعد زیر شکنجه وی را به قتل رساندند.

بخشی از سخنان شهید گلگون کفن، ستار بهشتی پیش از شهادت

حتی اگر بیایند و بگویند می خواهیم طناب دار را بر گردنت بیاندازیم، به آنها خواهم گفت، آن مرگ شرف دارد به این زندگی، این زندگی نیست بردگی است….

پس از مرگ ستار، ۴۱ زندانی سياسی زندان اوين در نامه‌ای اعلام کردند که او به شدت شکنجه شده بود و آثار شکنجه‌های مختلف در تمام بدنش وجود داشت. پزشک زندان اوین نیز در بدو ورود ستار به این زندان، آثار ضرب و جرح را بر بدن او تایید کرده بود.

ستار در بخشی از آخرین یادداشت‌هایش نوشته بود: «اگر شعار شما این است که ما بازداشت می‌کنیم، شکنجه می‌دهیم. شما سکوت کنید! شما اطلاع رسانی نکنید! شعار ما هم این است: پا به میدان گذاشتیم در این مبارزه یا از قفس تن رهایی می‌یابیم یا قفس ظلم شما را در هم می‌شکنیم.»

سحر بهشتی خواهر شهید ستار بهشتی در هشتمین سالگرد بازداشت ستار به دست جلادان «خامنه ای حقیر» نوشت:

…و تو را بردند که به زعم خودشان خاموشت کنند؛غافل از اینکه خون تو در تاریخ جاری خواهد ماند.

#نهم_آبان هشت سال از روز بازداشتت می گذرد،#هشت_سال است که نه نفسی مانده و نه قلبی

هشت سال است که مرور می کنم تمام لحظات حضورت را،برادرانه هایت را بامن،عشقت را به مادر و دلسوزانه و عاشقانه جان فدا کردنت را در راه وطن

هشت سال است که مادر ،روز #نهم_آبان جای قدمهایت را در آن کوچه بن بست و باریک گلباران می کند ⚘⚘⚘و هر بار،با خودش زمزمه می کند:کسانی که تورا از من گرفتند و آنانی که همچنان باعث آزار خانواده ی من هستند ،بحق جگر سوخته ام خانه شان ویران باد…به مادر می گویم:نگو! شاید نمی دانند چه کردند و چه می کنند!!!می گوید:نمی دانند؟؟؟ یعنی پیراهن مشگی من را هم نمی بینند؟؟؟نمی دانم در جوابش چه بگویم! حرفی می زند که حق است و بی جواب و……. روزگاری که می چرخد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: