به یاری اسیران گرفتار در سیاهچال‌های رژیم بشتابیم!

در تمام دوران سیاهی که دیکتاتوری بر میهن ما حاکم بوده است ماشین تبهکاری هیئت حاکمه برای لحظه‌ای از حرکت نایستاده و زندان‌های کشور آنی از مبارزان خالی نشده است. آدمکشان و شکنجه‌گران حرفه‌ای این رژیم‌ها در گذشته و حال رشته حیات ده‌ها هزار نفر از انقلابیون را زیر شکنجه، در برابر جوخه‌های اعدام، و یا در روز روشن در کف خیابان‌ها ازهم‌گسسته‌اند و همچنان می‌گسلند. شکنجه‌گران، جسم و روان زندانیان سیاسی و عقیدتی را به‌طرزی وحشیانه درهم می‌شکنند و به این وحشی‌گری‌ها همچنان ادامه می‌دهند.

در رژیم‌های دیکتاتوری زندان و زندانی سیاسی نامی بس آشناست. نامی که از درد و رنج و سبعیت‌های ارگان‌های سرکوبگر رژیم استبدادی حکایت دارد که ازجمله بارزترین نمونه‌های آن رژیم جمهوری اسلامی و دستگاه امنیتی و قوۀ قضائیه‌اش است! خبرهای درز کرده از دوزخ‌های دهشتناک رژیم، و همچنین نامه‌های افشاگر یا خاطرات نقل شده، از فجایعی می‌گویند که پشت درهای بستۀ به‌وقوع پیوسته ومی‌پیوندد. رفتارهای غیرانسانی بازجویان و زندانبانان با اسیران در بندشان، دل هر انسان با وجدانی را به‌لرزه درمی‌آورد. رژیم جمهوری اسلامی و قوۀ قضائیۀ آن ابتدایی‌ترین حقوق انسانی زندانیان سیاسی و عقیدتی را پایمال می‌کنند و با خانواده‌های اسیران برخوردهایی غیرانسانی می‌کنند. اگرچه زمانی ارتجاع از احساسات مذهبی مردم بر ضد مبارزان میهن‌دوست و نیروهای مترقی و آزادی‌خواهان بهره برداری می‌کرد، اما حالا با شناخت روزافزون مردم و روند زمان، ماهیت پلید و نیرنگ‌باز رژیم برملا شده است. امروزه دیگر چهره جنایتکارانه و خون آشام جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست و این رژیم هیچ‌گونه پایگاهی در میان مردم ندارد! بنابراین، رژیم بدون توسل به زندان، شکنجه، و اعدام نتوانسته و نمی‌تواند به حیات ننگین خود ادامه دهد.

ارتجاع ایران، اعم از شاه و اعوان و انصارش یا جانشینان معمم‌شان، اگر هیچ هنری نداشته‌اند لااقل در اختراع و به‌کارگیری انواع ابزار شکنجه و قتل، از همفکران و هم‌مسلکان‌شان، گوی سبقت را ربوده‌اند. خمینی تا پیش از قبضه کامل قدرت در چنگش برچیدن زندان برای دگراندیشان را وعده می‌داد و مدام از آزادی‌های سیاسی در جامعه حرف می‌زد. ولی با تکیه دادن بر صندلی قدرت چنان رفتارهایی وحشیانه با زندانیان سیاسی از سوی عواملش انجام شد که در میهن ما کم سابقه بوده است. زنده یاد آیت الله منتظری در اعتراض به این وحشیگری ها شجاعانه گفت: “در زندان‌های حکومت شما چنان جنایت‌هایی صورت گرفته که روی زندان‌های زمان شاه را نیز سفید کردند. من این رابا علم و یقین کامل می‌گویم . ”

تنها پاسخ حاکمیت جمهوری اسلامی به هر انسان آزادی‌خواه و عدالت‌طلب در ‌اعتراض به ادامهٔ غارت و چپاول ثروت کشورمان و پیش‌برد برنامه‌های ضد مردمی‌اش همواره زندان و شکنجه‌های بی‌رحمانه بوده است. در این میان ربودن انسان‌ها، انواع شکنجه های جسمی و روانی و به راه انداختن شوهای تکان دهندۀ تلویزیونی از قربانیان شکنجه از جمله شیوه های رایج عملکرد دستگاه های امنیتی و سرکوبگر رژیم ولایی بوده است…

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: