بودجه سپاه بخش اعظم درامد های کشور را خورد. قابل توجه رای داده گان

صدای ارتش, [15.12.17 05:21]

لایحه بودجه ۹۷: افزایش ۴۲ درصدی بودجه سپاه پاسداران در سال جدید

در حالی که در لایجه بودجه سال ۱۳۹۷ افزایش بودجه ارتش به رقم ۵۹۸ میلیارد تومان محدود شده، سپاه پاسداران با افزایشی یازده هزار و دویست میلیارد تومانی، بخش اعظم بودجه نظامی کشور را به خود اختصاص داده است. رقم بودجه سپاه بیش از بیست برابر بودجه تخصیص یافته به ارتش است.
در بودجه پیشنهادی دولت برای سال ١۳۹۷ رقم بودجه دفاعی کشور نزدیک به ۳۳ درصد و بودجه سپاه پاسداران در حدود ۴۲ درصد افزایش یافته است. بودجه سپاه پاسداران با افزایش ۲‚١١هزار میلیارد تومانی از رقم حدود ۵‚١۵ هزار میلیارد تومان در سال ١۳۹۶ به رقم ۷‚۲۶ هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه سال ١۳۹۷ رسیده است. این افزایش در حالی رخ میدهد که سهم بودجه عمرانی کشور در سال آینده کاهشی ۱۱ هزار میلیارد تومانی را به نسبت بودجه سال ۹۶ نشان می‌دهد. پیش بینی اینکه دولت و مقامات حکومت ایران با بستن لایحه بودجه سال جدید خود را برای یک رویارویی نظامی آماده می کنند؛ دور از ذهن نیست.
رقم کلی منابع و مصارف بودجه عمومی پیشنهادی سال ١۳۹۷ در حالی به رقم ١١۹۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد که نسبت به بودجه سال‌جاری رشدی ۷‚۳ درصدی را نسبت به قیمت‌های جاری داشته است. رقمی که با در نظر گرفتن نرخ تورم ۱۰ درصدی به‌عنوان هدف دولت در سال ۱۳۹۷ در حدود ۶ درصد کاهش دارد. در نتیجه نمی شود گفت که بودجه سال ١۳۹۷ یک بودجه انقباضی است. به دیگر بیان سبد درآمدی مردم به طور مستقیم و غیر مستقیم کاهش چشمگیری می یابد. ضمن اینکه با در نظر گرفتن نرخ تورم ١۰ درصد در سال ١۳۹۷ مردم نمی توانند امیدی به بهبود وضعیت اقتصادی خود داشته باشند. چرا که در عمل بخش دیگری از قدرت خرید واقعی خود را از دست خواهند داد.

عیاران معیشت در ارتش

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.