بیانیهٔ همبستگی فدراسیون جهانی جوانان دموکرات با جوانان و دانشجویان ایران

  • By :
  • Category : خبر
خبر

فدراسیون جهانی جوانان دموکرات همبستگی خود را با جوانان، دانشجویان، و مردم ایران که اکنون با سرکوب، خشونت، و اذیت و آزار نیروهای پلیس و شبه‌نظامی کشورشان روبرو هستند اعلام می‌کند و از آنها حمایت می‌کند.

در دو هفتهٔ گذشته، مردم ایران و به‌ویژه جوانان علیه سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی، و فرهنگی رژیم ایران، و در راه احقاق حقوق خود دست به تظاهرات زده‌اند و مبارزه‌ای دشوار را در خیابان‌های بیشتر از ۷۰ شهرِ کشور به پیش برده‌اند. پیامدهای سیاست‌های رژیم ایران، گرانی قیمت کالاهای مورد نیاز مردم، بیکاری فراگیر، خصوصی‌سازی گسترده، و فقر مفرط در مقیاس سراسر کشور بوده است. تظاهرکنندگان به نقض حقوق بشر و حقوق دموکراتیک مردم ایران اعتراض دارند، و نیز با سیاست‌های ضدمردمی و قوانین ضدکارگری مخالفت می‌کنند.

فدراسیون جهانی جوانان دموکرات به‌کارگیری شیوه‌های خشن بازجویی از قبیل شکنجه برای در هم کوبیدن حرکت عظیم جوانان و دانشجویان را محکوم می‌کند. کافی است اشاره کنیم که تا کنون دست‌کم ۲۲ نفر در این حرکت‌های اعتراضی کشته و بیشتر از ۱۵۰۰ نفر دستگیر شده‌اند.

فدراسیون جهانی جوانان دموکرات ازمقام‌های ایران می‌خواهد که نام کسانی را که در تظاهرات اعتراضی اخیر دستگیر و بازداشت شده‌اند، و نیز محل حبس آنها را منتشر کند. فدراسیون جهانی جوانان دموکرات، همراه و همگام با جوانان ایران، خواستار پایان دادن فوری به شکنجهٔ بازداشت‌شدگان و آزادی همهٔ کسانی است که توسط نیروهای انتظامی و امنیتی دستگیر شده‌اند. فدراسیون همچنین خواستار بیرون بردن واحدهای امنیتی و نظامی از داخل محوطهٔ دانشگاه‌های ایران است.

به‌علاوه، فدراسیون جهانی جوانان دموکرات همبستگی کامل خود را با سازمان عضو خود، سازمان جوانان توده، و حمایت همه‌جانبهٔ خود از این سازمان عضو را اعلام می‌کند. سازمان جوانان توده در خیابان‌های ایران به بسیج جوانان ترقی‌خواه و مردمی ایران یاری می‌رساند. همچنین، فدراسیون جهانی جوانان دموکرات از جوانان جهان و سازمان‌های عضو فدراسیون می‌خواهد که همبستگی خود را با مبارزهٔ جوانان و مردم ایران و حمایت کامل خود را از این مبارزه در راه صلح، حقوق بشر و حقوق دموکراتیک، عدالت اجتماعی، و مقاومت در برابر طرح‌ها و توطئه‌های امپریالیسم آمریکا، دولت ارتجاعی اسرائیل، و رژیم ارتجاعی عربستان سعودی اعلام کنند.

پیروز باد مبارزه در راه صلح و ترقی!

پیروز باد مبارزهٔ مردم ایران در راه آزادی، دموکراسی، و عدالت اجتماعی!

زنده‌باد همبستگی انترناسیونالیستی و ضدامپریالیستی!

دفتر مرکزی فدراسیون جهانی جوانان دموکرات

بوداپست، ۱۱ ژانویه ۲۰۱۸ [۲۱ دی ۹۶]

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
همدردی صدیقه مالکی فرد، همسر هاشم خواستار، با خانواده ی زنده یاد نوید افکاری

مشهد: همدردی صدیقه مالکی فرد، همسر زندانی سیاسی هاشم خواستار، با خانواده ی زنده یاد نوید افکاری و اشاره به اعدام های جنایتبار گذشته ی رژیم جمهوری اسلامی ۹۹.۷.۳ #نه_به_اعدام #قیام_نزدیک_است #نه_به_جمهوری_اسلامی

خبر
تهدید به مرگ با آمپول هوا مصطفی هاشمی‌زاده،‌ دانشجوی بازداشتی جانباختگان هواپیمای اوکراینی توسط ماموران امنیتی

مصطفی هاشمی‌زاده،‌ دانشجوی بازداشتی مراسم یادبود جانباختگان هواپیمای اوکراینی در دی‌ماه ۹۸، در زمان بازداشت و بازجویی از سوی ماموران امنیتی به مرگ با آمپول هوا تهدید شده است. وی که دانشجوی مهندسی عمران دانشگاه تهران است می‌گوید پس از بازداشت در دی‌ماه سال گذشته چندین بار تهدید به «مرگ» …

خبر
وضعیت زندانی سیاسی سهیلا حجاب، نگران کننده است

#سهیلا_حجاب در شرایط وخیم جسمی در بند قرنطینه زندان قرچک ورامین به سر می‌برد و از حق درمان و دیدار با خانواده محروم شده‌ است. سهیلا حجاب، زندانی سیاسی که محکومیت خود را در زندان قرچک ورامین سپری میکند، علیرغم تاربینی و عدم تعادل در حرکت از حق درمان و …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: