بیانیه اتحادیه کارگران ایران در خصوص محکوم کردن دستگیری شاپور احسانی راد

گزارش

 

شاپور احسانی راد : امضای “حداقل دستمزد ” چند برابر زیر خط فقر جنایت مستقیم علیه زندگی میلیونها کارگر است

شاید کسانی خرده بگیرند که واژه ” جنایت ” برای افرادی که حداقل دستمزد را تعیین، مصوب و امضای خود را زیر ان می گذارند، خیلی سنگین است اما وقتی بطور واقعی ببینند که تعیین ” حداقل دستمزد، چگونه سرنوشت میلیونها انسان را زیر و رو می کند به ما حق خواهند داد که این

شاپور احسانی راد دستگیر شد

امروز دوشنبه هفتم مرداد حدود ساعت ۱۲ ظهر نیروهای امنیتی با یورش به محل کار شاپور احسانی راد وی را دستگیر کرده و به مکان نامعلومی انتقال داده اند.

شاپور احسانی راد از اعضای هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، نماینده سابق کارگران نورد پروفیل ساوه و از اعضای هیأت مؤسس شورای کارگری بازنشستگان تأمین اجتماعی ( بستا) می باشد.

شاپور احسانی راد بعد از بازنشستگی با توجه به سطح نازل مستمری بازنشستگی از روز ششم اردیبهشت ماه در بخش مدیر داخلی یک مجتمع مسکونی مشغول به کار شده بود که مأمورین امنیتی در همان محل کار وی رادستگیر کرده و با خود برده اند.

موج گسترده حمله به کارگران و فعالین سایر عرصه های اجتماعی در شرایطی صورت میگیرد که تعرض همه جانبه به معیشت و زندگی آحاد جامعه روز بروز افزایش یافته و نهادهای امنیتی و قضایی در مقابل هر نوع صدای حق طلبی کارگران و سایر مزدبگیران با برخوردهای امنیتی به سرکوب فعالین عرصه های مختلف اجتماعی می پردازند.

در ماه های اخیر و همزمان با سرکوب دیگر تشکل های کارگری و اجتماعی تعرض جدی به اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران صورت گرفته است که هم اکنون جعفر عظیم زاده دبیر هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران در زندان به سر میبرد و برای پروین محمدی، ناهید خداجو، نسرین جوادی، فرهاد شیخی، هادی سلیمانی و مهدی فخری نیز پرونده های قضایی در جریان است.

شاپور احسانی راد هیچ جرمی غیر از طرح مطالبات صنفی خود و دیگر کارگران مرتکب نشده است. نهادهای حاکمیتی با امنیتی کردن فعالیت های صنفی درصدد سرکوب هر نوع صدای حق طلبی ما کارگران هستند اما جنبش عظیم مطالباتی کارگران ایران در مقابل این همه بی حقوقی و سرکوب ساکت نخواهد نشست.

اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن محکوم نمودن دستگیری شاپور احسانی راد و در اعتراض به تعرض همه جانبه به اعضای خود و سایر کارگران و مزدبگیران از هر طریق ممکن دست به اعتراض خواهد زد و از تمامی تشکل های کارگری داخلی و بین المللی میخواهد تا با اعتراض به دستگیری کارگران ایران خواهان آزادی تمامی کارگران بازداشتی شوند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- هفتم مرداد نودوهشت

واژه را بکار ببریم.

#جای_کارگر_زندان_نیست
#شاپور_احسانی_راد_بیقیدوشرط_آزاد_باید_گردد

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
فیلم تجمع اعتراضی خانواده‌های جانباختگان پرواز #PS752

آن جنایتکارانی که بچه های ما را از بین بردند کجایند؟ چرا معرفی نمی شوند! 👈فیلم  تجمع اعتراضی امروز خانواده‌های جانباختگان پرواز #PS752 مقابل مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه رژیم هواپیمای پرواز ۷۵۲ تهران ــ کیف در ۱۸ دی ۱۳۹۸ با شلیک سپاه تروریستی پاسداران سرنگون شد …

خبر
انتقال سمانه نوروزمرادی، زندانی مشروطه‌خواه، به زندان رودسر

روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹، سمانه نوروزمرادی، زندانی مشروطه‌خواه، که در حال گذران دوران محکومیت خود در زندان اوین بود، به زندان رودسر منتقل شد. ‌ گفته می‌شود سمانه نوروز مرادی را به بهانه ملاقات با وکیلش از بند زنان زندان اوین خارج کرده و بدون اطلاع قبلی به زندان …

خبر
پرونده سازی در زندان| جلسه بیدادگاه محمد بنازاده امیرخیزی، مجید اسدی و پیام شکیبا برگزار شد

مجید اسدی، محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا نهایتا در تاریخ یک مردادماه امسال جهت بازجویی از بابت این پرونده از زندان رجایی شهر کرج به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند دویست و نه زندان اوین منتقل شدند. آنها نهایتا اواخر شهریورماه امسال با پایان ایام بازجویی به بند …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: