بیانیه جبهه ی دموکراتیک ایران در حمایت از محمد نوریزاد.به زودی فراخوان خواهیم داد

✅اگر به خواسته ی قانونی و انسانی محمد نوریزاد پاسخ داده نشود

به زودی فراخوان خواهیم داد

محمد نوریزاد یکی از هزاران تن زندانیان سیاسی و عقیدتی است که کاملا ناحق، غیر قانونی و غیر انسانی بازداشت، بازجویی، محاکمه و محکوم شده است.این یک روال شناخته شده در طی ۴۲ سال حکومت جمهوری اسلامی با مباشرت دستگاههای امنیتی و دادگاه امنیتی و غیر قانونی موسوم به دادگاه انقلاب است.
اما علاوه بر این ستم اشکار علیه محمد نوریزاد به عنوان یک مستند ساز و کنشگر سیاسی و اجتماعی که جرمی جز افشای مفاسد حکومتی و دفاع از حقوق اساسی شهروندان ایرانی ندارد و به قصد تشدید فشار بر او ، فرزندش علی را نیز غیر قانونی بازداشت ، بازجویی، محاکمه و زندانی کرده اند.
مزید بر این دو ستم اشکار علیه یک خانواده اما چند ماه است که حق قانونی محمد نوریزاد برای تماس تلفنی با خانواده و از زندان به زندان برای تماس با فرزندش را نیز قطع نموده اند.
این در حالی است که محمد نوریزاد در سن ۷۰ سالگی با سه فنر در ناحیه ی قلب و عروق است و بنا به تشخیص پزشکان ،تحمل کیفر با این شرایط را نداشته و طی این مدت بارها بیهوش شده است.
همین ستم های مضاعف و اشکار علیه او و خانواده اش موجب شده است تا این زندانی سیاسی در اعتراض به این ستم های اشکار، بارها دست به خودکشی بزند و بنا به گزارش های موثق از ناحیه ی همسر، وکیل و همبندی های او ، اگر همین وضعیت ادامه پیدا کند خطر مرگ اقای نوریزاد قطعی است.
از این رو جبهه ی دموکراتیک ایران ضمن دعوت از همه ی کنشگران مدافع حقوق بشر، کنشگران سیاسی، مدنی و حق طلب و رسانه های ازاد برای دفاع از جان محمد نوریزاد، به دست اندرکاران حکومتی و امنیتی اخطار میکند چنانچه ظرف یک هفته ی اینده به خواسته های قانونی و انسانی محمد نوریزاد و خانواده اش توجه نکرده و اقدامی برای تغییر شرایط بحرانی این زندانی سیاسی که با خطر مرگ روبرو است انجام ندهند، فراخوان خواهیم داد و این فراخوان ها به یک یا دو اقدام عملی محدود نخواهد بود و قطعا بدانند هزینه ی سنگینی روی دست انها خواهیم گذاشت.

🔻زنده باد ازادی و عدالت – برقرار باد دموکراسی و حقوق بشر-گسسته باد زنجیر استبداد حاکم

جبهه ی دموکراتیک ایران

۲۳ فروردین ۱۴۰۰ خورشیدی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: