بیانیه جمعی از #زندانیان_سیاسی و عقیدتی زندان تهران بزرگ در حمایت از اعتراضات دانشجویان

حادثه تلخ و ناگوار #جانباختن ده تن از دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات تهران دراثر واژگون شدن اتوبوس دانشگاه، که علت آن بی کفایتی مسئولین دانشگاه و مقامات کشوری میباشد و عدم عذرخواهی آنها از خانواده های جانباختگان و بازماندگان این حادثه، باعث خشمگین شدن دانشجویان و مردم معترض و به خیابان آمدن آنها، شده است.

➖ما جمعی از #زندانیان_زندان_تهران_بزرگ، با وجود عدم دسترسی به اخبار روز ایران و جهان، صدای حق طلبی و اعتراض امروز دانشجویان را در مقابل ظلم، بی عدالتی و نابرابری شنیدیم. این موضوع باعث دلگرمی و امیدواری ما شده است. درود بر شرف آن دسته از دانشجویانی که امروز به #نشانه_اعتراض، درمقابل دانشگاه تهران تجمع کرده و خواستار پاسخ مسولین شدند.
➖ما جمعی از زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان تهران بزرگ، بی توجهی مسئولین و عاملین این جنایت را محکوم میکنیم و خواستار برکناری مسولین ذی ربط هستیم. از دانشجویان و مردم و زنان شجاع درخواست میکنیم تا زمان برکناری و محکوم شدن #مسببین این جنایت جانسوز به اعتراض خود ادامه دهند و ازحق خانواده جان باختگان دفاع کنند. باشد که برکناری مسولین ذی ربط و عذرخواهی آنها تسکین کوچکی بر درد بزرگ خانواده های عزیز دانشجویانمان باشد.
➖مطمئنا این تجمعات، ادامه #اعتراض به فقر، فساد دستگاههای حکومتی، تبعیض و نابرابری توسط دیگر قشرهای جامعه میباشد. امید است که این حق طلبی و آزادی خواهی در همه جا گسترش یابد.
به امید ایرانی آزاد، برابر و پر از رفاه
۱۰دی ماه۱۳۹۷
جمعی از زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان تهران بزرگ

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: