با استناد به سه اصل جهان‌شمول در عرف بین‌المللی به شرح ذیل:
1/منشور قانونی سازمان ملل متحد که حکومت‌ها و دولت‌ها را ملزم به رعایت کامل حقوق اجتماعی و فردی انسان‌ها می‌کند.
2/اساسنامه دیوان بین‌المللی دادگستری که سیستم قضایی کشورها (نه نظام قضایی حکومت‌ها)جزء لاینفک ان است.
3/معاهدات حقوق بشری در تدوین قوانین مدنی عاری از تبعیض در حمایت از همه انسان‌ها.

یادآور می‌شویم، اصلی غیرعلمی و غیرعرفی در قانون اساسی و مشی غیردیپلماتیک و تبهکارانه در جمهوری اسلامی وجود دارد که از مصادیق عینی نقض کامل حقوق بشر و کرامت انسانی و حتی روابط بین‌الملل که در یک کلام، قتل قواعد مدنی و دادرسی عادلانه میباشد.

این اصل محکوم و مردود، انتصاب ریاست قوه قضاییه توسط رهبر حکومت در جایگاه ولایت مطلقه فقیه! میباشد، که خود مهر تاییدی است بر مستقل‌نبودن سیستم قضایی و نقض هر سه اصل بین‌المللی توسط جمهوری اسلامی.

بنابراین از حیث وجدان بشری و حفظ جایگاه عدالت به‌عنوان تنها پناهگاه دادخواهان و گروگان‌ها، ما جمعی از امضاکنندگان متذکر می‌شویم که وجود میزمذاکره با چنین حکومت ضدبشری فقط طناب‌های در دستش و گردن‌های در بندش را بهم نزدیک و نزدیک‌تر مینماید.

نمایندگان محترم سازمان ملل، اعضای محترم شورای امنیت، گرامیان و دغدغه‌مندان عدالت و برابری، فعالین حقوق بشری، ساختار قضایی جمهوری اسلامی با ماهیتی منسوخ‌شده، دست در دست تبهکاران و آدم‌ربایان در داخل و خارج از کشور، حقوق و کرامت اشخاص حقیقی و حقوقی از هم‌میهنانمان تا شهروندانتان را در بی‌دادگاه‌های انقلاب اسلامی با دادرسی غیرعادلانه به بسته‌های روی میز و زیرمیز معاملاتش تبدیل ساخته تا ثابت کند که تابع هیچ منشور حقوقی و قضایی که امیال و مطالباتش را تامین نکند، نبوده و نخواهد بود.

بسیاری از گروگانها،از دادخواهان دربند و زندانیانی چون باقر و سیامک نمازی،مرادطاهباز یا شهاب دلیری تا عمادشرقی و حتی جمشید شارمهد که با شکنجه و تهدید تن به اعترافات خلاف واقع داده‌اند، نمونه‌های زنده‌ی مقتولینی چون زهرا کاظمی و جاویدنام روح‌اله زم هستند که در مکانیزم مماشاتتان در خاک خفته اند و شما اگر همین امروز غفلت کنید جمشید شارمهدها و احمدرضا جلالی‌ها در چنین مکانیزمی ذبح و خانواده‌هایشان به بازماندگان قتلگاه جمهوری اسلامی اضافه خواهند شد.

بدینوسیله ما به رسم انسانیت اعلام می‌داریم که هرگز هیچ عزیز دربندی را به خاطر اختلاف عقیده و منش، زیرتیغ اعدام در محاکمات ناعادلانه و تشریفاتی جمهوری اسلامی تنها نمی‌گذاریم و از قضات بین‌المللی انتظار داریم که با محکوم و تحریم‌کردن چنین سیستم ‌قضایی ما را در متوقف و منحل‌کردن این ساختار ضدعدالت و ضدبشری یاری رسانند.

حاکمیت قانون و دادرسی عادلانه حق هر انسان در معرض خطر و اسیب دیده‌ای است، بیایید با دادرسی عادلانه به خانه بازگردانیمشان تا دیرنشده است.

اسامی امضاکنندگان
#زرتشت_احمدی_راغب
#حسین_اسماعیل_زاده
#ابراهیم_الله_بخشی
#شکوفه_آذرماسوله
#فریبا_اسدی
#نجات_بهرامی
#رسول_ابوترابی_گودرزی
#ستار_ابراهیمی
#بهارک_بختیاری
#مهوین_بیگدلی
#محمد_ترکمانی
#مجید_جهانبخش
#خلیل_خواجه_جعفری
#مصطفی_خسروی
#محمد_جواد_خلاصی
#فرزین_رضایی_روشن
#محبوبه_رضایی
#حجت_الله_رافعی
#سامان_رضایی
#زهرا_زارع_سراجی
#شیدا_سیف
#نوا_سامی
#مریم_سطحی
#فاطمه_سپهری
#حسین_سرلک
#وحید_سرخ_گل
#رضا_صلواتی
#آرش_صادقی
#علی_عاقل
#مریم_عینی
#افشین_عبدالهی
#میثم_غلامی
#محسن_قنبری
#احسان_قدیری
#مهتاب_قربانی
#مهدی_مسکین_نواز
#اوین_مصطفی_زاده
#محسن_محمدی
#برزان_محمدی
#ارغوان_موسوی
#نینا_موسوی
#حسین_موسوی
#اکبر_مرادیانی
#مهدی_مشهدی
#شکیلا_منفرد
#مسعود_وظیفه
#حامد_وظیفه
#گابریل_وظیفه
#میترا_وظیفه
#مهراد_وظیفه
#احمد_نادری

نمایندگان رسمی رسانه ای
ارش صادقی
افشین عبدالهی
فاطمه سپهری
نجات بهرامی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: